Úszás

2015. november 10.

Egyéni és csapatsikerek a hazai úszókupán

Negyedik helyen zárt a csapatban az Árpád SE csapata a hazai rendezésű Hungarospa úszókupán. Egyesületünk negyvenöt klub között érte el ezt a kitűnő helyezést októberben. A mezőnyben, a Hajdúszoboszlón nevelkedett Dobos Dorottya is ott volt.

A Hajdúszoboszlói Árpád Sport Egyesület  október 24-25-én immáron tizennyolcadik alkalommal rendezte meg a nagy nemzetközi úszóversenyét a Hungarospa kupát.

Két napon keresztül zajlottak a versenyek

Az ország határain belül és azon is túl, nagyon népszerű rangos megmérettetésen, ezúttal hét országból (Szlovénia, Csehország, Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia és természetesen Magyarország) érkeztek sportolók.

Összesen negyvenöt egyesület (24 külföldi és 21 magyar), közel ötszáz úszója állt rajtkőre az Árpád uszodában. Az ünnepélyes megnyitóra felsorakozott sportolókat és azok felkészítőit Varga Katalin a Hungarospa Hajdúszoboszlói Zrt. szolgáltatási igazgatónője üdvözölte, majd megnyitotta a versenyt.

Díjazásban most sem volt hiány

A versenyen mind a mégy úszásnemből száz méter volt a táv, külön a leányoknak és a fiúknak, tíz-tíz évjáratban.  Az egy kivétel, a szombati programot záró, igen népszerű 10x50 méteres mix gyors-váltó volt.

Vasárnap kora délután a verseny befejeztével külön díjak átadására került sor, amelyeket Holoda Attila Hajdúszoboszló város alpolgármestere adott át az évjáratában legeredményesebb tíz leány és a tíz fiú versenyzőnek.

Dobos Dorottyának is szurkolhattunk

Az egykori hajdúszoboszlói nevelés, a Győri Úszó SE színeiben tért haza a Hungarospa Kupára. A gyors és a hátúszásban is dobogóra állhatott. Előbbiben lett ezüstérmes, egy román kislány mögött, így tulajdonképpen a 2000-es születésűek között, ő volt a legjobb magyar.

Hátúszásban, korosztályában tíz versenytársát megelőzve végzett az élen.

Dobos Dorottya eredményei a Hungarospa kupán:
100 m női gyors: 2. 1:01,49
100 m női hát: 1. 1:06,19

Külön dicséret illeti a hazai vizeken versenyző Hajdúszoboszlói Árpád S.E.  úszócsapatát, hiszen az összes egyesület csapatrangsorában az előkelő negyedik helyen végeztek.

2. Hajdúszoboszlói Árpd S.E.           4:43,24

(Simon I.-Andriychuk A.-Szabó R.-Tóth D.-Varga M.-Békési E.-Szűcs K.-Dancs M.-Havasi F.-Gyulai D.)