Úszás

2015. október 1.

Szentesen induló sikeres ősz

Nagy létszámú csapattal vettek részt az Árpád SE úszói az ősz első versenyén Szentesen. Szeptember végén rendezték meg a nemzetközi úszóversenyt.

Harmincan utaztak le Hajdúszoboszlóról a Csongrád megyei településre, a Szentes Sprint a Kurca Kupáért megrendezett úszóversenyre. A mieinkkel együtt, huszonöt úszóklub négyszázötven versenyzője volt még ott a helyszínen.

Az éremhalmozó csapat edzőikkel (fotó: magánarchívum)

S ha már ott voltak, akkor szorgosan gyűjtötték is az érmeket. Összesen huszonhat dobogós helyet szereztek, amelyből négy arany, kilenc ezüst és tizenhárom bronz lett.

Az egyesületbe igazolt tizenkilenc éves versenyző, Gyulai Dávid arannyal debütált hajdúszoboszlói színekben. Rajta kívül ki kell még emelni Andriychuk Alexandrát (12), aki számos érmei mellé még két aranyat is bezsebelt. Emellett Alexandra lett a 2003-ban született leányok legeredményesebb úszója, amiért külön díjat kapott.

Dancs Márton (13), a Thököly Imre Általános Iskola tanulójaként sem tétlenkedett. Ő a váltó érmekkel együtt hat ezüst- és egy bronzérmet gyűjtött be. Suba Zsófi (12) a mellúszásban állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

Ludmány László, a csapat edzője kiemelte: „Külön öröm számunkra, hogy a huszonöt csapat közül, az előkelő negyedik helyen végzett háromszázharmincnégy ponttal a hajdúszoboszlói úszóklub.”