Úszás

2015. július 7.

Közel volt a dobogó az egyéni csúccsal

Az úszók múlt heti Győri Országos Bajnokságán, Dobos Dorottya volt a másik versenyző a Hajdúszoboszlói Árpád SE színeiben. Két versenyszámban állt rajtkőre, ötven méter hátúszásban a döntőbe jutott és ott nagyot is úszott.

A legendás úszóedző, Széchy Tamás emlékének szentelt, száztizenhetedik nemzeti úszóbajnokságon Dobos Dorottya is hajdúszoboszlói színekben indult. Két versenyszámban mérette meg magát.

Az ötven méter hátúszás sikerült jobban Dorottyának. Az előfutamban 31.02-es idővel léphetett az elődöntőbe úgy, hogy futamában a legjobb időt érte el.

Dorottya egyéni csúcsot úszott az ötven hát döntőjében

(fotó: facebook (archív))

Az elődöntőben a második futamban ugorhatott a medencébe. Ebben a mezőnyben az ötödik időt érte el (30.69), de ez is elég volt a döntőbe kerüléshez.

A fináléban a győzelemre a legnagyobb eséllyel, a válogatott Verrasztó Evelyn pályázhatott, aki a várakozásoknak megfelelően, élen is zárt az ötven méteres versenyen.

Dobos Dorottya harmincnégy századmásodperccel (!!!) elmaradva a győztes mögött, az ötödik helyen végzett. A magyarok között a negyedik lett, az addigi legjobb eredményével (29.85).

A másik versenyszáma a kettőszáz méter hátúszás volt, ahol az előfutamból továbbjutott hetedik helyen az elődöntőbe. Időeredménye 2:18.30 volt.

Az elődöntőben sikerült a hatodik helyre beúsznia (2:20.45), de ez már kevésnek bizonyult a továbblépésre. Összességében a kilencedik helyen zárta az elődöntők futamait, így éppen csak lecsúszott a döntőről.

Váltás előtt                      Dorottya egyelőre speciális helyzetben van. Az Árpád SE színeiben indul az úszóversenyeken, de már nem Hajdúszoboszlón él és készül a versenyekre.                              Jelenleg már Petrov Iván kezei alatt, éppen Győrben fejlődik a hajdúszoboszlói leányzó. Az átigazolási szabályzat miatt nem a győri színeket képviselte még a mostani OB-n.

Az ötven méteren elért negyedik helye viszont, így is kiemelkedően jó teljesítmény a tizennégy éves fiatal úszónak.

Részvétel az Európa Játékokon

Az első alkalommal Bakuban megrendezett Európa Játékokon is részt vett Dobos Dorottya. A június 12-28. között megrendezett „kontinens olimpián” három versenyszámban lépett rajtkőre: kétszáz, száz és ötven méter háton indult.

A kétszázas távon egyéni csúccsal a 13. helyen zárt (2:18,03). Száz háton a 16. (1:04,76), míg a legrövidebb távon a 39. helyen zárta a versengést (0:31,00).