Úszás

2015. július 6.

Győrben két bronz lett a mérleg

Holoda Péter a múlt héten a győri Országos Bajnokságon versenyzett. Az Árpád SE tehetsége a száz és ötven méter gyorson is dobogóra állhatott, ráadásul utóbbi számban a legjobb idővel jutott a döntőbe.

Győr adott otthont az úszók országos bajnokságának, június 27. és július 4. között. A mezőnyben nagy örömünkre Holoda Pétert is láthattuk.

Ötven méter pillangón a döntőben a hetedik helyen végzett, de a magyar versenyzőket tekintve az ötödik hely lett a hajdúszoboszlói úszóé.

Ötven méter mellúszásban az előfutamból nem jutott tovább. Igaz, ez nem is tartozik a fő számai közé, nem lehetett kiugró eredményt várni tőle.

Az 50 és 100 leggyorsabbjai: Bohus Richárd, Takács Krisztián és Holoda Péter

(fotó: Magyar Úszó Szövetség - Magyar úszóválogatott facebook oldala)

Száz méter pillangón is kísérletezett Péter. Itt az előfutam tizenötödik helyén zárt, nem jutott az elődöntőbe.

Száz méter gyorsban szépen eljutott az előfutamból az elődöntőn át a döntőig. Ott végül negyvenhét századmásodperccel maradt el az első helyezett Takács Krisztián, és huszonkilenc századdal az ezüstöt szerző Bohus Richárd eredményétől. A dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az ötven méter gyors is a sikerszámai közé tartozik. Itt az előfutamból negyedikként lépett az elődöntőbe. Onnan a legjobb eredménnyel került be a döntőbe (22.88), így a fináléban a négyes pályán úszhatott.

Bohus Richárd az ötösön, Takács Krisztián a hármas pályán szintén ott volt a fináléban, így a kemény küzdelem garantált volt. És akkor még nem is említettük a nyolcason medencébe ugró Cseh Lászlót…

A döntő futamban végül harmadikként csapott célba. A sorrend ugyanúgy alakult, mint a száz gyorson. Takács Krisztián utolérhetetlen volt (21.89), akárcsak Bohus Richárd (22.62). Péter ugyan elmaradt az elődöntőbeli idejétől (23.19), de a bronzérem így is nagyon szép.

„Jó tanuló, jó sportoló” az Államokban is                                                               Az országos bajnokság ideje alatt, az USA-ból is jó hírek érkeztek Péterrel kapcsolatban. Megkapta a Scholar All-America díjat, amellyel a hazai viszonyok között a Jó tanuló, jó sportoló díjhoz hasonlóan, a tanulásban és sportban kiemelkedő teljesítményt elérő diákokat jutalmazzák.                                                                                                A kitűnő tanulmányi eredmény nem meglepetés, hiszen idehaza is mindig a legjobbak között volt a tanulmányai során. Az úszásban pedig ismerjük a képességeit…