Úszás

2015. június 25.

Holoda az örök városban versenyzett

Június közepén, a „hét domb” vagyis Sette Colli nemzetközi úszóversenyen szerepelt Holoda Péter. A válogatott úszót edzője, Ludmány László is elkísérte.

Rómában az 1960-as olimpia úszóversenyeinek színhelyén rendezték meg a 2015-ös Sette Colli Trophy úszóversenyt, ahol a több, mint négyszáz fős mezőnyben Holoda Péter is ott volt. A június 12-14. között tartott eseményen harminchárom ország úszói jelentek meg.

A hajdúszoboszlói tehetség olimpiai, világ- és Európa bajnokokkal versenghetett. Az esemény alatt a Hajdúszoboszlói Árpád S.E. úszója, Ludmány László tanácsait is megkaphatta., hiszen edzője is ott volt Rómában.

Péternek ez az első éve a felnőttek korosztályában. A római versenyen igencsak „belecsapott a lecsóba”, hiszen összesen öt versenyszámban állt rajtkőre. Az ötven és száz méteren gyorsban és pillangóban, valamint ötven méter mellúszásban. Utóbbi nem tartozik a fő számai közé, de kiegészítésnek tökéletes volt.

Mint ismert, Péter az éve eleje óta, az Egyesült Államokban tanul és versenyez. Az ottani viszonyok között, nem ötven méteres medencében rendezik a versenyeket. Így aztán most vissza kell szokni az öreg kontinens nyújtotta viszonyokhoz.

A legjobb eredményt most Rómában, a száz méteres gyorsúszás „B” döntőjében érte el. Ötödik helyen zárt, 0;50.23-as időeredménnyel.