Sakk

2015. november 12.

Győzelmek nélkül

A jól sikerült rajt után, háromszor sem sikerült győztesen felállni az asztaloktól NB II-es sakkozóinknak a csapatbajnokságban. Igaz, kétszer legalább remire jó volt együttesünk.

Az első fordulóban, a Mezőkövesd legyőzése után, élen állt együttesünk az NB II Barcza-csoportjában. Sokáig azonban nem maradt ott a Hajdúszoboszlói Sakk SE.

Két döntetlen összejött, de a győzelem elmaradt

A második körben rögtön jött az első vereség. A Debreceni Sakkiskola-Kwizda 9,5 – 2,5 arányban volt jobb egyletünknél. Ezen a meccsen csak Borsavölgyi Tamás tudott nyerni.

A harmadik forduló, a harmadik különböző eredményt hozta. A Nyíregyházi SE ellen, 6-6-ra végeztek sakkozóink. Hat táblán született döntetlen a találkozón. Nyerni csak az alsó három táblán sikerült, sorrendben Halasi Szabolcsnak, Szűcs Márton Miklósnak és Szűcs András Lászlónak.

A negyedik fordulóban újra csak idehaza játszhattak legjobbjaink. De újra csak 6-6 lett a vége a Kazincbarcika VSC egyletével szemben. Itt nyolc táblán volt döntetlen a vége, míg nyerni mindössze Hercz Richárd és Bódis László tudott.

Négy kör után, huszonhárom pontjával a nyolcadik helyen áll a HSSE. Egy nagyobb arányú sikerrel azonban hamar előre lehet lépni.