Labdarúgás

2016. február 29.

Megvan a szezonnyitó siker

A HSE megyei I. osztályú labdarúgói, hazai pályán fogadták a Nyíradony együttesét, a bajnokság tavaszi nyitányán. Az első félidőben megszerzett előnyt, sikerült megtartani a végéig.

Bár előzetesen felmerült, hogy a tavasz első bajnokiját a műfüvön játssza le a két csapat, végül az időjárási körülmények lehetővé tették, hogy a füves centerpályán kerüljön sor a mérkőzésre.

Két és "fél" gólban vállalt szerepet Kálmán Zoltán

László Richárd az előzetes elképzeléseinek megfelelően állíthatta össze együttesét. A vendégek játékoskerete sem lepte meg trénerünket. Mindkét csapat 4-3-3-as felállással kezdte a találkozót.

Az első percekben nyilvánvalóvá vált, hogy míg a Nyíradony kontrákra építi a játékát, addig a mieink feltolt védekezéssel a minél hamarabbi labdaszerzésre koncentrálnak. Türelmes labdajáratással pedig, minél több helyzetet kialakítani az ellenfél kapuja előtt.

A taktika az első negyedórában két gólhoz is juttatta együttesünket. A tizenegyedik percben, Kiss Zoltán keresztlabdája után, Kálmán Zoltán fejelte középre a labdát, ahol az érkező Kunkli Bence öt méterről lőtt a Nyíradony kapujába (1-0).

Három perccel később már kétgólos volt a HSE előnye. Kálmán Zoltán oldalszabadrúgását követően, a kapu felé tekeredő labdába Éles Zoltán fejelt bele öt méterre a kapuvonaltól (2-0).

A szünetig volt ugyan egy-két helyzet még, de az eredmény nem változott. A pihenőben azt kérte László Richárd az övéitől, hogy továbbra is fegyelmezett játékkal, próbáljanak minél nagyobb előnyt szerezni. Zártabb védekezésre váltott együttesünk, s tudatosan átengedve a területet az ellenfélnek, most a mieink rendezkedtek be kontrára.

A második félidőben azonban a Nyíradony tudott előbb gólt szerezni. Bár a HSE vezetett támadást, az ellentámadásból szépített a vendéggárda. Kapufára lőtt labdából indult Bíró Tamás kapuja felé a Nyíradony. A labdavesztést követően, egy védők mögé belőtt labda után, már csak kapusunkkal állt szemben a vendégek játékosa (2-1).

Szerencsére nem talált magára a Nyíradony. Ehhez persze kellett az is, hogy néhány perccel később ismét két góllal vezetett a szoboszlói alakulat. Tóth Zoltán beadását követően, kavarodás alakult ki az adonyi kapu előtt. A jegyzőkönyv tanulsága szerint öngól született, de tény, hogy Kálmán Zoltán is mindent megtett a labda kapuba juttatásáért (3-1).

Bár hátravolt még fél óra a találkozóból, újabb változás már nem történt az eredményben.

Jegyzőkönyv

HSE – Nyíradony VVTK 3-1 (1-0)
vezette: Muszka Zoltán (Tóth Tamás, Darányi Antal)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Tóth Zoltán, László Richárd, Éles Zoltán, Szabó Gergely, Kunkli Bence (Szabó Zsolt 75’), Kiss Zoltán, Butor Csaba (Kovács Győző 58’), Galgóczi Péter (Mester Márk 86’), Kálmán Zoltán (Márton Dávid 89’), Halász Attila (Kereki Márk 72’). Vezetőedző: László Richárd.

A Nyíradony VVTK összeállítása: Farkas Bence – Tömöri Lajos, Bodnár Péter, Kerecsen József, Gyurina János (Takács András 46’), Mercs János, Halász Zoltán, Furó Zsolt Sándor (Gáll Ferenc 58’), Czibere Balázs, Kiss Gergő (Baranyi Bence 58’), Pataki Ernő. Vezetőedző: Orosz János.

Gólszerzők: Kunkli Bence (11’), Éles Zoltán (13’), Kerecsen József – öngól (63’) illetve Czibere Balázs (57’).

Sárga lap: Tóth Zoltán (80’), Kiss Zoltán (83’) illetve Baranyi Bence (79’), Bodnár Péter (94’).

László Richárd véleménye a találkozó után: „Elégedett vagyok a mutatott játékkal. Kellően agresszívek, agilisak voltunk. Fegyelmezett játékunk megérdemelt győzelmet ért.”