Labdarúgás

2015. december 9.

A kisdöntőig jutottak

A Hotel Silver-Zebrák érték el a legjobb eredményt a Start SE hajdúböszörményi tornáján. A négy hajdúszoboszlói induló közül, a „szállodások” a negyedik helyig jutottak.

Amint arról egy korábbi cikkünkben beszámoltunk, a Start SE pénzdíjas kupáján négy hajdúszoboszlói csapat jelezte részvételét. Egy csapat már pénteken, a többiek szombaton játszották csoportmeccseiket.

Az Aqua Generál csapata (fotó: startse.hu)

Az Aqua Generál együttese két győzelemmel és egy vereséggel vette az első akadályt. Csoportjából másodikként jutott tovább.

A Hotel Silver-Zebrák csapata (fotó: startse.hu)

A Hotel Silver-Zebrák vereség nélkül, de nem száz százalékosan lettek elsők az F-csoportban. Két győzelemmel és egy döntetlennel utasítottak maguk mögé mindenkit csoportjukban.

A Hotel Délibáb csapata (fotó: startse.hu)

A Hotel Délibáb az Aqua Generál eredményeit „másolta”. Két győzelem, egy vereség és második hely a csoportban.

A Figyelő Security csapata (fotó: startse.hu)

Az I-csoportba is jutott egy szoboszlói egység. Itt a Figyelő Security vette fel a küzdelmet. Nem is akárhogyan. Három győzelem és 24-4-es gólkülönbség után, az első helyen jutottak a legjobb huszonnégybe.

Az egyenes kieséses szakasz sorsolásánál már lehetett tudni, hogy egy szoboszlói csapat biztosan búcsúzik. A Hotel Délibáb és az Aqua Generál ugyanis egymás ellen játszott ebben a szakaszban. Előbbiek nyertek, magabiztosan 8-0-ra.

A Figyelő Security az AC Parmen csapatát lépte le 4-1-re, míg a Hotel Silver-Zebrák a Le Petit-DSC ellen bizonyult jobbnak 6-1-es győzelmével.

A Figyelő Security, mint a legjobb teljesítményt nyújtó egylet, játék nélkül, rögtön a legjobb nyolc közé került.

Nem volt szerencse a sorsolásnál, mert a két Hotel csapat megint arra volt kárhoztatva, hogy egyikük kiessen a tornáról. A Silver és a Délibáb a rendes játékidőben 2-2-re végzett egymással. Büntetőkkel a előbbi ment tovább.

A Figyelő Security csapatának nem tett jót a szünet. A Sunland Szolárium – amely a végelszámolásnál második lett – nagy csatában, de 3-2-re legyőzte a „biztonságiakat”.

A Hotel Silver viszont folytatta menetelését. A túrkevei Buga Team ellen 2-1-re nyertek, s így legjobb hajdúszoboszlóiként a négy közé jutottak.

Az elődöntőben a Sunland Szolárium azonban nekik is megálljt parancsolt. Az 5-2-es meccsen nem volt sok esély a döntőbejutásra.

A bronzmérkőzésre sem heverték ki az elődöntő csalódását a fiúk, s a budaörsi Aramis SE - MAD DOGS ellen 4-2-re kaptak ki.

Új bajnokot avattak

A döntőben a Sunland Szolárium volt tehát az egyik fél, amely tavaly is finálét játszhatott. A Mates Team ellen azonban csakúgy elbuktak, mint egy éve a Viktor Security-Zalahús Zrt. ellen. Igaz akkor 3-1 volt a vége, most csak 1-0.

Ezzel együtt, a Start SE hajdúböszörményi tornáinak történetében, a legjobb szoboszlói eredményét tudhatják magukénak a negyedik hellyel.