Labdarúgás

2015. november 24.

Adtak egy ötöst a Püspökladánynak

A HSE szépen fejezte be az őszi szezont a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Hazai pályán, a Püspökladány ellen parádéztak játékosaink.

Az utolsó fellépésén felavatta a műfüves játékteret bajnoki körülmények között a HSE. A center pálya nagy része ugyanis víz alatt állt, így a játékvezetők döntése értelmében a műfűre került a találkozó.

Ötöt számoltak a Püspökladányra a műfüvön (fotó: hsefoci.info)

Sok-sok hiányzóval állt ki a HSE erre a meccsre. Murák Krisztián erre az összecsapásra sem épült fel. De a maródiak listáját növelte Papp Zoltán és Galgóczi Péter is. Sárga lapjai miatt hiányzott Szabó Gergely. A munkahelyéről pedig most sem tudott elszabadulni Oláh Zoltán és Fekete Sándor.

Ennek ellenére nem volt gyenge a HSE kerete. Játékban sikerült felülmúlni a Püspökladányt az első félidőben. A fölény azonban gólokban nem mutatkozott meg. Igaz, Nagy Krisztián baloldali egyéni elfutása után, a középre adott labdából megszerezte a vezetést Kovács Győző révén együttesünk a 19. percben (1-0). Ezzel azonban el is fogytak a gólok az első félidőre.

A szünet után már pontosabbak voltak játékosaink. A 60. percben Kálmán Zoltán növelte az előnyt szabadrúgásból (2-0). Majd ugyanő, a 78. percben is eredményes volt. Egy labdaszerzés után, elpasszolta a játékszert a kapus mellett (3-0).

Az utolsó percekre is maradtak gólok. A második félidőre csereként beállt Csuka Tamás, a 81. percben iratkozott fel a góllövők közé. Árva Bence adta be a labdát balról. Kálmán Zoltán visszafejelte Csuka Tamásnak, aki a hálóba lőtt (4-0).

A 88. percben újra Kálmán Zoltán küldött kapura egy szabadrúgást. A kaput ezúttal is eltalálta, de a labda nem befelé, hanem kifelé jött. A kipattanót pofozta a hálóba Kunkli Bence (5-0).

„A végeredmény volt csak kérdéses a találkozón. A kulturáltan focizni próbáló Püspökladánynak nem volt esélye a pontszerzésre. A második félidőben már elégedettebb voltam a helyzetkihasználással” – értékelte az ősz utolsó meccsét László Richárd.

Jegyzőkönyv

HSE – Püspökladányi LE 5-0 (1-0)

vezette: Krizbai Zsolt (Szűcs Attila, Forgács Krisztián)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László (Dóró Krisztián 81’) – Kereki Márk (Mester Márk 60’), László Richárd, Éles Zoltán, Kovács Győző (Kis Dániel 73’), Halász Attila (Pintér Péter 51’), Tóth Zoltán, Kunkli Bence, Nagy Krisztián (Árva Bence 78’), Kálmán Zoltán, Butor Csaba (Csuka Tamás 46’). Vezetőedző: László Richárd.

A Püspökladányi LE összeállítása: Katona Norbert József – Veres Sándor, Varga Máté Mihály, Pálmai Csaba, Pintér Imre (Sass Ferenc 17’), Kiss Sándor, Szabó Bence, Mogyorósi István, Horváth Imre, Nádházi Sándor (Petrezselyem Tamás 46’), Horváth Richárd.

Gólszerzők: Kovács Győző (19’), Kálmán Zoltán (60’ és 78’), Csuka Tamás (81’), Kunkli Bence (88’).