Labdarúgás

2015. november 17.

Gyorsan elszalasztott esély

A HSE megyei I. osztályú labdarúgói maradtak ugyan veretlenek sorozatban kilencedik mérkőzésükön, de a Hajdúnánás otthonából a három pontot elhozni nem sikerült.

A találkozó előtt több játékos szerepeltetése is kérdéses volt. A hetek óta sérült Murák Krisztián mellett, Mester Márkra és Csuka Tamásra betegség, míg Kovács Győzőre munkahelye miatt nem számíthatott László Richárd.

Halász büntetője egy pontot ért (archív fotó: hesefoci.info)

Ráadásul a játékos-edző sem vállalta a játékot, mert Achilles-sérülésével nem akart kockázatot vállalni a mély talajon. Helyette Kiss Zoltán került a kezdőbe.

A mérkőzés még alig kezdődött el, rögtön hátrányba került együttesünk. A harmadik percben egy kényszerítő után, tizenhétről belsőzte a léc alá a labdát az ellenfél (1-0).

A gyors gól teljes zavart okozott a csapatnál. Rossz passzok, kapkodó játék jellemezte a mieinket, míg a túloldalon ebből építkezett az ellenfél. Két nagyobb helyzetük is volt, de szerencsére ezek kimaradtak.

Nálunk Galgóczi Péter jelentkezett egy lövéssel, de sajnos ez is pontatlan volt, a kapu fölött hagyta el a játékteret.

A szünetben rendezte a sorokat együttesünk. Pintér Péter helyett Papp Zoltán lépett pályára. Nagyobb nyomás alatt kellett tartani az ellenfelet, hogy egyenlíthessen, fordíthasson a HSE.

A szoboszlói gárda a védekezését is feljebb tolta, az ellenfél térfelén letámadta a Hajdúnánást. Az akarattal nem volt gond, így ebben a félidőben már ellenfele fölé nőtt csapatunk.

A 74. percben pedig az egyenlítés is sikerült. Egy jogos büntető után, Halász Attila volt az ítéletvégrehajtó. Pontos lövése után alakult ki a végeredmény (1-1).

Merthogy, ezt követően is volt ugyan több helyzete a HSE egyletének, de újabb gól már nem esett a találkozón.

„Demoralizált minket a gyors gól. Nem tudtunk alkalmazkodni a sáros pályához. Sajnálom, hogy ismét elszalasztottunk egy lehetőséget” – értékelte az újabb döntetlent a HSE edzője, László Richárd.

Jegyzőkönyv

Hajdúnánás GB. FK – HSE 1-1 (1-0)

vezette: Muszka Zoltán (Butt Tamás, Zámbó Tamás)

A Hajdúnánás GB. FK összeállítása: László Tibor – Kállai Márton, Fodor Tibor, Berán Balázs, Mile Máté, Kondora Konrád, Juhos László, Papp Renátó, Fábri Dávid, Újvári Zsolt, Dallos-Nagy Tibor. Vezetőedző: Kondora József.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Kereki Márk (Nagy Krisztián 55’), Kiss Zoltán (Kis Dániel 93’), Éles Zoltán, Szabó Gergely, Galgóczi Péter, Tóth Zoltán, Kunkli Bence, Pintér Péter (Papp Zoltán 46’), Kálmán Zoltán, Butor Csaba (Halász Attila 62’). Vezetőedző: László Richárd.

Gólszerzők: Fábri Dávid (3’) illetve Halász Attila (74’).

Sárga lap: Kondora Dávid (51’), László Tibor (73’), Fábri Dávid (84’), Kállai Márton (88’) illetve Szabó Gergely (50’), Kunkli Bence (89’).