Labdarúgás

2015. november 10.

Szerencse is kellett a sikerhez

Nyolcmérkőzéses veretlenségi sorozata van immáron a HSE megyei I. osztályú labdarúgóinak. Ehhez az kellett, hogy a Berettyóújfalutól ne kapjanak ki hazai pályán játékosaink. Végül nem csak a vereséget kerülték el László Richárd tanítványai.

A tavalyi Berettyóújfalu elleni mérkőzésből kiindulva – akkor 2-0-ra nyert csapatunk –, most is 3-5-2-es hadrendben kezdett a HSE. Az eddig jobbára védekező felfogásban játszó vendégek, a pontrúgásokra építették általában taktikájukat.

Butor Csaba hatalmas gólt lőtt

Ám most meglepő módon, most nem álltak vissza. Feljebb tolták a védekezésüket, és ezzel néhányszor zavart is tudtak kelteni a mieink soraiban.

A kezdeti percek után, azonban úgy tűnt, hogy a HSE talál rá hamarabb a győzelemhez vezető útra. Butor Csaba egy szép egyéni meglátás után, az Újfalu térfelének közepéről, hatalmas bombagóllal jutatta vezetéshez csapatunkat (1-0). A vendégek kapusa nem is mozdult a labdára.

A vezetés után, itt is és ott is voltak helyzetek, de az újabb gólig jó húsz percet kellett várni. Ám ezt a Berettyóújfalu szerezte. Egy szabadrúgásból, ami szintén szépen kivitelezett volt, egyenlített a vendégegylet (1-1). Itt meg Bíró Tamás Lászlónak nem volt esélye hárítani.

De hogy mégiscsak jó legyen a szurkolók szája íze, a HSE előnnyel ment az öltözőbe. A negyvenkettedik percben Kálmán Zoltán ugratta ki Galgóczi Pétert a jobb oldalon. A jóformában lévő támadónk nem is hibázott (2-1).

A szünetben László Richárdot sérülés miatt Kiss Zoltán váltotta. Visszaállt csapatunk 4-3-3-as felállásba azért, hogy ne húzza magára az ellenfelet. Ám ez nem vált be.

A Berettyóújfalu játszott veszélyesebben ebben a játékrészben. Bíró kapusnak többször akadt védenivalója, de volt, hogy a kapufa segített együttesünknek az előny megtartásában.

Helyzetet ugyan a mieink oldalán is fel lehetett jegyezni, de gólt éppúgy nem, mint a túloldalon. Így aztán, ha szerencsével is, de most nyert a HSE.

„Úgy gondolom, hogy akaratban és fegyelmezettségben a csapat száz százalékot nyújtott. Amit két hete hazai pályán elbuktunk, azt most visszakaptuk” – fogalmazott a találkozó után László Richárd vezetőedző.

Jegyzőkönyv

HSE – Berettyóújfalui SE 2-1 (2-1)

vezette: Kiss László (Major Olivér, Lengyel Antal)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Kereki Márk (Nagy Krisztián 46’), László Richárd (Kiss Zoltán 46’), Éles Zoltán, Szabó Gergely, Galgóczi Péter (Pintér Péter 89’), Tóth Zoltán, Kunkli Bence, Papp Zoltán, Kálmán Zoltán (Halász Attila 88’), Butor Csaba. Vezetőedző: László Richárd.

A Berettyóújfalu összeállítása: Virányi Gergő – Sándor Szabolcs, Jancsó Attila, Harmati Tamás, Mező László (Szitkó Róbert 76’), Szabó Gábor, Nagy Róbert (Csordás József Tamás 46’), Ékes Gábor, Kardos István, Magyar Szabolcs, Nagy Zoltán. Vezetőedző: Szitkó Róbert.

Gólszerzők: Butor Csaba (15’), Galgóczi Péter (42’) illetve Harmati Tamás (36’).

Sárga lap: Kereki Márk (43’), Galgóczi Péter (80’), Nagy Krisztián (81’) illetve Nagy Róbert (40’), Szabó Gábor (43’), Virányi Gergő (60’), Magyar Szabolcs (60’), Nagy Zoltán (60’), Csordás József (69’).