Labdarúgás

2015. október 27.

Az a fránya utolsó perc

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban, csupán döntetlent ért el a HSE hazai pályán szombaton. Pedig már zsebükben érezhették a győzelmet játékosaink.

Jó időben, egy rendben lévő pályán várhatták az összecsapást az egyesületek szombaton. Ezúttal László Richárd vezetőedzőnek kellemes gondjai voltak az összeállítással kapcsolatban. Egyedül Murák Krisztián volt sérült, a többiek mind rendelkezésre álltak.

Galgóczi Péter góljával sokáig vezetett a HSE

Így aztán két játékos, nevezetesen Kis Dániel és Fekete Sándor, csak a lelátóról nézhették csapatuk játékát. Kis Dániel egyetemi elfoglaltság miatt nem vett részt kellőszámú edzésen, míg Fekete Sándor erőnléte nincs a megfelelő szinten.

A mérkőzésen a vendégek deffenzív játékra rendelkeztek be, abból akartak kontrára játszani. A területet átengedték a mieinknek, így negyedórányi játék után, két-három helyzete is volt csapatunknak, de gólt sajnos nem sikerült elérni ezekből.

Az első félidőben végig meglévő mezőnyfölény a továbbiakban sem eredményezett vezetést, de amiatt sem kellett aggódni, hogy esetleg a vendégek szereznek egy gólt. Gyakorlatilag a kapunkig nem jutottak el.

A folytatásban több labdanélküli mozgásra kérte játékosait László Richárd, ezzel nagyobb nyomás alá helyezve az újvárosiakat. Sikerült is betartani a taktikát. Egy bedobás után, Papp Zoltán visszafejelt labdáját, Galgóczi Péter lőtte el tizennyolc méterre a kaputól. A labda a jobb alsó sarokban kötött ki (1-0).

A vezetést követően, és a játék képét látva, László Richárd igyekezett mindenkinek játéklehetőséget adni. A játékba belépők azonban nem adtak újabb lendületet támadásainknak.

Ráadásul egy teljesen felesleges szabálytalanság után, Mester Márkot kiállította a játékvezető. Egyúttal a vendégektől is leküldött egy játékost.

A tíz a tíz elleni mérkőzés, már majdnem egygólos HSE-győzelemmel ért véget, amikor az utolsó percben, egy jól eltalált lövéssel egyenlített a Balmazújváros (1-1).

Egy megnyert meccs csúszott ki játékosaink kezéből. László Richárd érthetően csalódott volt a találkozót követően: „Lehet, hogy hibáztam, mert nem kellett volna ennyi meghatározó játékost lecserélnem. De úgy éreztem, hogy nincs benne az ellenfél játékában a gól. Próbáltam ezért mindenkinek játéklehetőséget adni. Ez most megbosszulta magát.”

Jegyzőkönyv

HSE – Balmazújváros 1-1 (0-0)

vezette: Szűcs László (Kovács Zoltán, Forgács Krisztián)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Kereki Márk (Pintér Péter 90’), László Richárd, Éles Zoltán, Szabó Gergely, Galgóczi Péter (Kunkli Bence 82’), Tóth Zoltán, Nagy Krisztián (Mester Márk 62’), Papp Zoltán (Kovács Győző 58’), Kálmán Zoltán (Márton Dávid 67’), Butor Csaba (Halász Attila 72’). Vezetőedző: László Richárd.

A Balmazújváros összeállítása: Csobán István – Szűcs Zoltán, Sándor Tamás, Pataki Zsolt, Kovács Balázs, Posta Norman, Szabó Barna Alex, Bozsányi Tmaás, Vincze Csaba, Vaszilkó Attila, Vénig Attila Tamás. Vezetőedző: Szabó Balázs.

Gólszerzők: Galgóczi Péter (49’) illetve Sándor Tamás (90’)

Sárga lap: Szabó Gergely (66’), Halász Attila (82’) illetve Kovács Balázs (39’).

Piros lap: Mester Márk (75’) illetve Szűcs Zoltán (75’).