Labdarúgás

2015. október 19.

Szép gólokkal nyertek

Sok hiányzója volt csapatunknak, de akik végül elutaztak Hosszúpályiba, azok is remekül megoldották a feladatot. Így nyert a HSE a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság tízedik fordulójában.

Az egész hetes esős időjárás nyomot hagyott a játéktéren. Igaz, a mérkőzés napján kellemes, az évszakhoz képest már-már meleg is volt a pályán.

A keretünk összeállítása is meleg helyzet volt. Egy csapatra való játékost kellett nélkülöznie László Richárdnak. Sérülés miatt Kovács Győző, Murák Krisztián, Papp Zoltán, Kis Dániel és Kiss Zoltán nem tudott elutazni Hosszúpályiba. Munkahelye miatt Oláh Zoltán és Fekete Sándor maradt távol. De erre a hétvégére esett Kunkli Bence szalagtűzője is.

Egy kép, de két gólszerző. Halász Attila (szemben) a második, Kálmán Zoltán a harmadik és negyedik gólból vette ki részét. (fotó: hsefoci.info)

Így aztán volt egy álmatlan éjszakája vezetőedzőnknek, hogy mégis hogyan küldje csatába övéit. Végül a 4-4-2-es hadrend mellett döntött. A terv az volt, hogy minél hamarabb gólt lőni, megtörni az ellenfelet és eldönteni a három pont sorsát.

Galgóczi Péternél hatott a taktika, mert már a negyedik percben előnyt szerzett a HSE csapatának. Húsz méterről a jobb felső sarokba bombázott elemi erővel (0-1).

Az első negyedóra végén kialakult a félidei eredmény is. Halász Attila kapott egy remek labdát szélről. Támadónknak öt méterről nem okozott gondot, a játékszert a kapuba juttatni (0-2).

A hazai gárda nem igazán volt veszélyes a mieinkre, a biztos vezetés tudatában pedig a HSE sem erőltette a támadásokat ebben a félidőben.

A szokásos, kapu előtti pontosabb játékra kérte labdarúgóit László Richárd a szünetben. Pontosabb passzok, pontosabb lövések. Ez volt a terv a folytatásra.

Sokáig nem tűnt úgy, hogy változni fog az eredmény. De a beálló cserékkel mégis élénkült a HSE támadójátéka. Mester Márk kapott egy jó indítást Kálmán Zoltántól a 70. percben, amit a támadónk a kapus mellett lőtt a hálóba (0-3).

Három perccel később, előkészítőből végrehajtóvá lépett elő Kálmán Zoltán. Akárcsak egy hete a Hajdúsámson ellen, ezúttal is ugyanúgy szabadrúgásból volt eredményes (0-4).

A végeredmény Márton Dávid állította be a 89. percben. Butor Csaba passzát követően helyezett a bal alsóba, a szintén csereként beállt játékosunk (0-5).

A végeredmény tekintetében, az összeállítás miatt csupán jobb volt félni, mint megijedni.

László Richárd véleménye a találkozóról: „Kellemes ellenféllel szemben, gyenge színvonalú mérkőzésen, annyit adtunk ki magunkból, ami ehhez az öt gólhoz elég volt.”

Jegyzőkönyv

Hosszúpályi SE – HSE 0-5 (0-2)

vezette: Seres László (Gyarmati Imre, Darányi Antal)

A Hosszúpályi SE összeállítása: Lakatos Dávid (Szemes László 77’) – Balogh József, Patka József, Horogh Ferenc, Rostás Krisztián, Nagy Sándor (Lakatos Sándor Gyula 72’), Olajos Gergő István (Tóth Norbert Dávid 85’), Kremiczki Ferenc, Lakatos Tivadar, Lakatos István (Szabó Gerzson 77’), Purguly Edgár (Zabiák Patrik 77’). Vezetőedző: Horváth Miklós.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Kereki Márk, László Richárd (Csuka Tamás 75’), Éles Zoltán, Szabó Gergely, Galgóczi Péter (Pintér Péter 68’), Tóth Zoltán, Nagy Krisztián (Mester Márk 65’), Halász Attila (Márton Dávid 57’), Kálmán Zoltán, Butor Csaba. Vezetőedző: László Richárd.

Gólszerzők: Galgóczi Péter (4’), Halász Attila (15’), Mester Márk (70’), Kálmán Zoltán (73’), Márton Dávid (89’).