Labdarúgás

2015. október 13.

A végén most nem jött a dráma

Gólokban gazdag mérkőzést játszott a HSE a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Ám hiába vezetett háromszor is csapatunk, végül mégsem sikerült megnyerni a Hajdúsámson elleni találkozót.

Egy éve, a hosszabbításban megítélt büntető, nem mindennapi értékesítésével nyerte meg csapatunk a Hajdúsámson elleni mérkőzését. De a korábbi mérkőzéseken is sokgólos találkozói voltak a két csapatnak, így most is erre számíthattunk.

Galgóczi Péter kétszer is betalált a Hajdúsámsonnak

A keretből hiányzott Papp Zoltán és Murák Krisztián sérülés miatt. Éles Zoltán eltiltása miatt, míg Kunkli Bence és Márton Dávid egyéb okok miatt nem lehetett a pályán.

Egy kissé átszervezett védelemmel és középpályával kezdett csapatunk. László Richárd például ezúttal a középpályán próbálta segíteni csapatát.

Az ellenfél játéka zömében a gyors indításokra épül. Hatalmas kirúgásokkal indítja támadásba övéit Szalánczi Zoltán. Erre is készültek játékosaink.

Hogy elkerüljék, illetve lassítsák a Hajdúsámson játékát, labdatartásra kérte játékosait László Richárd. Sajnos ez nem mindig sikerült.

De szerencsére támadásban nem voltak gondjaink. Az első negyedóra végén, egy szabadrúgásból szerzett vezetést csapatunk. Kálmán Zoltán a büntetőterület sarkától talált be szépségdíjas tekeréssel Szalánczi Zoltán kapujába (1-0).

A védelmünk azonban nem sokáig bírta tartani magát. Kilenc perccel később egyenlített a Hajdúsámson. Egy szélről vezetett támadás után, a beadást értékesítette Hamar Gergő (1-1).

A nézőknek csak újabb hat percet gól nélkül tölteni. Ekkor Galgóczi Péter volt szemfüles egy szögletünk után, s hat méterről betalálva, ismét vezetett góljával a HSE (2-1).

De ismét csak kilenc percig. A Hajdúsámson úgy egyenlített, hogy a mieink végeztek előtte szögletrúgást. A beadás utáni felszabadításból kontrázta le együttesünket a Sámson (2-2).

Ez a gól megfogta a csapatot, ezért a szünetben próbálta felrázni a srácokat László Richárd. Szélső támadásokkal szeretett volna a vendégek védelme mögé kerülni és helyzeteket kialakítani.

Meg is lett az eredménye, mert az 53. percben Galgóczi lépett ki jól, s immáron harmadjára, megszerezte a vezetést a HSE csapatának (3-2).

Két támadójátékosunk, Kálmán Zoltán és Galgóczi Péter helyett beállt a vezetésünk megszerzése után, Halász Attila és Pintér Péter. Ezzel továbbra sem a védekezésre helyezte a hangsúlyt vezetőedzőnk. Talán érezte, hogy ez az egy gól nem lesz elég…

A 76. percben a vendégek rúgtak szögletet. A kapura fejelt labda még kipattant a kapufáról, de a menteni igyekvő Tóth Zoltán a saját kapujába segítette a labdát. A balszerencsés mozdulat után, megint csak döntetlen volt az állás (3-3).

A hátralévő percekben mindkét gárda feltett egy lapra mindent. Támadás itt, helyzet ott, de újabb gól már nem született.

A forduló előtt élen álló csapat ellen szép döntetlent elérni, de a játék képe alapján igencsak bosszantóan sikerült.

László Richárd értékelése a találkozót követően: „Sajnos igazságos volt ez a döntetlen, annak ellenére, hogy háromszor is vezettünk. Három eddigi rangadónkból egyszer se kaptunk ki, de nem is nyertünk. Ezen dolgok miatt nem vagyunk a tabellán dobogósok.”

Jegyzőkönyv

HSE – Hajdúsámson T.T.I.SZ.E. 3-3 (2-2)

vezette: Buczkó Béla (Szűcs Attila, Kriston Tamás)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Kereki Márk, László Richárd, Fekete Sándor (Mester Márk 77’), Szabó Gergely, Galgóczi Péter (Pintér Péter 67’), Tóth Zoltán, Nagy Krisztián, Kovács Győző (Csuka Tamás 82’), Kálmán Zoltán (Halász Attila 60’), Butor Csaba. Vezetőedző: László Richárd.

A Hajdúsámson T.T.I.SZ.E. összeállítása: Szalánczi Zoltán – Mertin Lajos Richárd, Kubán Zoltán, Gráma István, Papp Máté (Béke Ferenc Máté 67’), Iván Roland (Dorogi György 46’), Halász Zoltán, Éder Gergő, Bartha Zoltán, Mertin Dávid János, Hamar Gergő. Vezetőedző: Szalánczi Zoltán.

Gólszerzők: Kálmán Zoltán (15’), Galgóczi Péter (30’ és 53’) illetve Hamar Gergő (24’), Éder Gergő (39’), Tóth Zoltán (76’).

Sárga lap: Tóth Zoltán (41’), László Richárd (43’) illetve Iván Roland (43’).