Labdarúgás

2015. október 4.

Sérülések után is talpra álltak

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban, a biharnagybajomi „albérletben” játszó Sárrétudvari csapata ellen, hátrányból hozták vissza a meccset játékosaink. A HSE a döntetlennel legalább maradt az élmezőny nyomában.

Már hosszú ideje annak, hogy a Sárrétudvari nem saját községében, hanem Biharnagybajomban fogadja ellenfeleit. Így volt ez a HSE csapatával is. A játéktér a mieink pályájához hasonló volt, így ez nem lehetett zavaró tányező.

Az már inkább, hogy ezúttal nem játszhatott Murák Krisztián térdsérülése, valamint Mester Márk eltiltása miatt. Kovács Győzőt berendelték szolgálatra, így ő sem volt ott Biharnagybajomban.

A mieink a Hajdúböszörmény elleni taktikával kezdték a meccset. Visszaállva, a területet átadva és kontrára építve. A gond csak az volt, hogy a Sárrétudvari is ezt játszotta, így az első félidő inkább egy taktikai sakk mérkőzésre emlékeztetett, semmint labdarúgásra.

Voltak azért érdekes és fájdalmas történések a játéktéren. A mérkőzés elején megsérült Papp Zoltán. Egy rossz mozdulat után kapott a bal combjához, s a játékot folytatni nem tudta. Kiss Zoltán váltotta.

Kereki Márk révén volt egy hatalmas ziccerünk, de az ötös sarkáról leadott lövését védte a hazai hálóőr.

Az ellenfél is veszélyeztetett kétszer. Mindkét alkalommal a mieink támadása után, kontrából érkeztek kapunk elé. Az egyik helyzetben Bíró Tamás előbb védett, majd az ismétlést László Richárd becsúszva hárította. A másik próbálkozásnál a kapufa sietett a mieink segítségére.

Egy újabb sérülés miatt kellett átszervezni együttesünket. Butor Csaba korábbi combsérülése kiújult, így gólerős és kreatív játékosunk is kivált. Halász Attila állt be helyette.

A második félidőre azt kérte László Richárd, hogy húzzák szét az ellenfelet, ezáltal nagyobb területen fárasszák őket. A széleken indulva próbáljanak a Sárrétudvari védelme mögé kerülni.

Továbbá arra is felhívta a figyelmet, hogy a hazai csapat Fegyverneki Máthéra építi támadójátékát, így őt mindenképpen ki kell kapcsolni a játékból.

Aztán az 51. percben, egy szöglet után éppen őrá nem figyeltek eléggé a mieink. Igaz, a beadott szögletet sikerült kifejelni, de az oldalvonaltól három-négy méterre lévő Fegyverneki lövését senki nem vette komolyan. A lehetetlen helyről pedig mégis gólt lőtt a játékos (1-0).

Két perccel később tovább sokasodtak a felhők a HSE fölött. Éles Zoltán gyűjtötte be második sárgáját. Egy Kunkli Bencétől röviden passzolt labdát becsúszva igyekezett menteni, de eltalálta ellenfelét. (Az első lapot, még az első félidőben kapta egy szabadrúgás elvégzésének akadályozásakor.)

Hátrányban, minden mindegy alapon, inkább támadójátékosokat hozott be László Richárd. Vagy sikerül a pontmentés, vagy marad a vereség alapon.

Kálmán Zoltán visszatérése a sérülésből jót tett a támadójátéknak. Igaz, látszik a kihagyás a játékoson, de legalább már a pályán lehetett gólfelelősünk. Galgóczi Péter is beszállt.

A 71. percben utóbbi játékos lépett ki jó ütemben, s a kapus mellett elpasszolva a labdát, egyenlített (1-1).

A folytatásban mindkét csapat sokat tett a győztes gól megszerzéséért, így nem volt középpálya. Hol az egyik, hol a másik kapunál voltak helyzetek. Halász Attila kisodródott helyzetben, két méterről nem tudta megszerezni a döntő találatot.

László Richárd értékelése: „Mindkét csapat nyerni akart, de a meccs képe alapján így volt igazságos.”

Jegyzőkönyv

Sárrétudvari KSE – HSE 1-1 (0-0)

vezette: Erdélyi Tamás (Kriston Tamás, Hajdú Imre)

A Sárrétudvari KSE összeállítása: Kiss Béla – Balogh Rajmund (Kiss Tamás 63’), Kovács Péter, Erős Lajos, Füleki Béla, Hutóczki András, Varga László, Hajzer László Krisztián, Fegyverneki Máthé, Kiss Csaba, István Bence (Vass András 83’). Vezetőedző: Bodó Lajos.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Kereki Márk (Kálmán Zoltán 55’), László Richárd, Éles Zoltán, Szabó Gergely (Galgóczi Péter 52’), Papp Zoltán (Kiss Zoltán 16’), Tóth Zoltán, Nagy Krisztián, Kunkli Bence (Fekete Sándor 69’), Butor Csaba, Kis Dániel (Márton Dávid 63’). Vezetőedző: László Richárd.

Gólszerzők: Fegyverneki Máthé (51’) illetve Galgóczi Péter (71’).

Sárga lap: Varga László (49’), Fegyverneki Máthé (78’) illetve Szabó Gergely (33’), Halász Attila (60’), Kálmán Zoltán (90’).

Kiállítva: Éles Zoltán (53’).