Labdarúgás

2015. szeptember 28.

Végre egy újabb szép siker

Egy félidő alatt lerendezte ellenfelét a HSE a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hetedik fordulójában. Tizenegyesek és kiállítás is színesítette a rangadót.

A hétvégi özönvízzel teli időjárás, a HSE pályáját sem kerülte el. A két tizenhatos előtt és a játéktér közepén állt a víz. Az előtte megrendezett ifi sem javított az állapotokon. Ennek ellenére sikerült lejátszani a találkozót.

Bár a mérkőzés előtt gondolkodott szerkezeti váltáson vezetőedzőnk, végül mégis maradt a 4-3-3-as felállásnál. Kálmán Zoltán és Galgóczi Péter továbbra is sérült. Oláh Zoltán a munkahelye miatt újfent nem volt jelen, míg Nagy Krisztián eltiltását töltötte le a Monostorpályi ellen.

A taktika az volt, hogy az első negyedórában nekimegy ellenfelének a HSE azért, hogy hibára kényszerítsék a Monostorpályit, hogy minél hamarabb előnyt szerezzenek.

Ez már a második percben össze is jött. Tóth Zoltán beadására érkezett a kaputól hat méterre Butor Csaba, s kapásból a léc alá vágta a labdát támadónk (1-0).

Az első negyedórát követően, Tóth Zoltán ismét remekül adott befelé, de ezúttal Murák Krisztián volt az ítélet végrehajtó. A tizenhatoson belül, ballal tekert a hosszú alsóba (2-0).

A következő gólunknál Kereki Márk volt az előkészítő. Egy mélységi passzal ugratta ki Murák Krisztiánt, aki egy az egyben megverte a kapust, elgurítva a hálóőr mellett a labdát (3-0).

A félidő közepén szépített a Monostorpályi. A büntetőterület sarkáról, egy jól eltalált lövéssel lőtte ki a felső sarkot az ellenfél támadója (3-1).

Majdnem feltámadt a Monostorpályi. Egy szabadrúgást követően, Kovács Győző előbb fejelt, majd kézzel ért bele a labdába, amiért büntetőt kapott az Pályi. Bíró Tamás László előkapta „kupadöntős” formáját, s kifogta a tizenegyest. Maradt a két gól közte.

Ezzel még nem ért véget a „büntető parti”. Pár perccel később Kereki Márkot buktatták a tizenhatoson belül, amiért most a HSE csapatának járt tizenegyes. Butor Csaba vállalta el végül, s a balra mozduló kapussal ellentétesen, jobbra lőtte a labdát (4-1).

Az ötödik HSE gólban is benne volt Butor. A szöglete után, Murák Krisztián csúsztatott a hálóba (5-1).

Hiába vezetett négy góllal a szünetben együttesünk, László Richárd nem volt teljesen nyugodt. Arra kérte övéit, hogy fegyelmezett kontrajátékkal folytassák a második félidőt. Nehogy a lelkes ellenfél egy gólt találva feltámadjon.

Cserékkel is frissítette egyletét. A szünetben csak egy, de a második félidő folyamán további hat helyen változtatott. Így frissebbek, gyorsabbak voltak az ellenfélnél.

Gólt ugyan csak egyet láthatott a közönség, de az nem volt mindennapi. A csereként beállt Halász Attila, Kereki Márktól kapott egy remek labdát a 64. percben. A kifutó kapust, még a büntetőterületen kívülről átemelve szerezte a hatodik szoboszlói gólt (6-1).

A folytatásban az eredmény már nem változott, bár egy momentum mellett azért nem szabad elmenni. Mester Márkot állította ki a játékvezető, miután játékosunk egy vélt sérelmét törlesztéssel honorálta ellenfelén.

Sorozatban a harmadik meccset fejezi be csapatunk egy ember hátrányban. Reméljük, hogy most ennek vége.

Illetve abban is bízunk, hogy a két meccse tartó nyeretlenségi sorozat megszakadása is hosszabb időre csap át veretlenségi szériába.

Jegyzőkönyv

HSE – Monostorpályi SE 6-1 (5-1)

vezette: Takács István (Krizbai Zsolt, Forgács Krisztián)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Kereki Márk (Fekete Sándor 75’), László Richárd (Márton Dávid 72’), Éles Zoltán, Szabó Gergely, Papp Zoltán (Csuka Tamás 68’), Tóth Zoltán, Kovács Győző (Kis Dániel 53’), Kunkli Bence (Kiss Zoltán 46’), Butor Csaba (Mester Márk 59’), Murák Krisztián (Halász Attila 53’). Vezetőedző: László Richárd.

A Monostorpályi SE összeállítása: Szabó András – Takács Gergő, Bodnár István, Kun Ádám (Száraz Ádám 46’), Nyilas Szabolcs, Kőnig Arnold, Apagyi Roland, Gyügyei Zoltán, Kóródi Dávid, Jávorszky József (Bodnár László 65’), Pataki Ernő (Sallai József 89’). Vezetőedző: Selyem Nándor.

Gólszerzők: Butor Csaba (2’ és 28’), Murák Krisztián (18’, 20’ és 42’), Halász Attila (64’) illetve Jávorszky József (22’).

Sárga lap: Kunkli Bence (12’), Kovács Győző (25’) illetve Bodnár István (28’), Nyilas Szabolcs (81’).

Piros lap: Mester Márk (75’).