Labdarúgás

2015. szeptember 22.

Értékes döntetlent harcoltak ki

A HSE újra idegenben lépett pályára a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hatodik fordulójában. A listavezető otthonában, emberhátrányban sikerült döntetlenre menteni a mérkőzést.

Szombat délután még kellemesen meleg, késő nyári időjárás fogadta a pályára lépő csapatokat Hajdúböszörményben. A HTE pályája hasonló adottságokkal rendelkezik, mint a HSE játéktere, így nem volt különösebb meglepetés a talaj állapota.

Butor Csaba góljával mentett pontot a csapat

A keretből hárman nem álltak László Richárd rendelkezésére ezen a találkozón. Kálmán Zoltán állapota sokat javult, de sérülése még nem a múlté. Oláh Zoltán munkahelye, míg Tóth Zoltán a Derecske ellen kapott piros lapja miatt maradt ki az összeállításból.

A HSE a listavezető böszörményiek otthonában, kontrajátékra rendezkedett be. Átadták a területet az ellenfélnek. Zárt védekezésből kívántak minél hamarabb veszélyt kialakítani az ellenfél kapuja előtt.

Az első félidőben működött is ez a taktika. Bár a befejezésekkel még mindig akad probléma, a vezetést így is sikerült megszerezni. Egy kezezés után büntetőből talált kapuba Kovács Győző a 16. percben (0-1).

Emellett is inkább a mieink voltak a kapukra veszélyesebbek, de Galgóczi lövésébe beleért a böszörményi kapus, majd egy beadás nem jutott el a ziccerben lévő Butor Csabához.

A 32. percben a mieink végezhettek el szögletet. A veszélyt könnyen hárította a HTE, majd felszabadításból pedig jól indultak el. A játékosaink nem ütközték le az ellenfelet a kellő helyen, illetve rossz helyezkedésből adódóan, gólhelyzet alakult ki kapunk előtt. Nem is hibázott a HTE támadója, a hajdúszoboszlói származású, egykori Loki nevelés, Tóth Lajos (1-1).

Az első félidőben megsérült Éles Zoltán, akit sajnos le kellett cserélni. A háta húzódott meg olyan szerencsétlenül, hogy ezt a hetet is ki kell hagynia. Kiss Zoltán váltotta védőnket.

Az öltözőben nyugtatta övéit László Richárd, s az első játékrészhez hasonló produkciót kért. Ha a kapu előtt sikerül végre pontosnak lenni, akkor biztos volt benne edzőnk, hogy ponttal vagy pontokkal távozhatnak Böszörményből.

A fordulást követően, változtatott felállásán a hazai egylet. Két csatárral rohamozták Bíró Tamás kapuját. Sajnos, eredményesen. Az 51. percben egy jó kiugratást követően fordított az álláson a HTE (2-1.)

A második negyvenöt percben, inkább a mieink akarat érvényesült, csak éppen ez gólokban nem mutatkozott meg. Ráadásul az 58. percben Nagy Krisztián begyűjtötte második sárgáját, ezzel hozva nehéz helyzetbe az utolsó félórára csapatunkat.

Ahelyett azonban, hogy ettől megijedt volna a gárda, inkább mindent egy lapra feltéve játszott. Beállt Halász Attila, erősítve a támadószekciót.

A mérkőzést végül Butor Csaba mentette döntetlenre. Egy szép egyéni mozdulattal becsapta ellenfelét, majd jobb külsővel ellőtte a labdát. A játékszer a kapufáról vágódott a hálóba a 70. percben (2-2).

A 88. percben pedig meccslabdát rontott együttesünk. Az éppen Butor váltó Kis Dániel kapott egy labdát a kaputól néhány lépésre, de nem találta el jól, s belerúgta a kapusba. Pedig ha bemegy, akkor bejött volna a „pontokkal távozás esete”.

Így sem lehetünk elégedetlenek, mert tartását bizonyította ezúttal a HSE. Ember- és gólhátrányban sem adta fel a küzdelmet, s végül egy pontot csak elrabolt az előző szezonban még egy osztállyal feljebb szereplő riválistól.

„Büszke vagyok a srácokra, mert nagyot küzdöttek. Butor Csaba nem először bizonyította, hogy jó az öreg a háznál. Remélem, hogy Éles Zoltán mihamarabb felépül, mert már így is sok az apróbb-nagyobb sérülés.” – értékelte a találkozót László Richárd.

Jegyzőkönyv

HTE – HSE 2-2 (1-1)

vezette: Tatár Imre (Nagy László, Pósa Zsolt)

A HTE összeállítása: Fórizs László – Kerek Balázs, Simonka Richárd, Fülöp Gergő, Lovas Márton, Szathmári Zsolt, Szabó Márton, Kállai Gábor (Molnár Tamás 46’), Jeremiás Gergő, Tóth Lajos András, Nagy Máté (Benke Norbert 78’). Vezetőedző: Szabó László.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Kereki Márk, László Richárd, Éles Zoltán (Kiss Zoltán 44’), Szabó Gergely, Papp Zoltán, Galgóczi Péter (Halász Attila 59’), Kovács Győző (Murák Krisztián 68’), Kunkli Bence (Mester Márk 48’), Butor Csaba (Kis Dániel 85’), Nagy Krisztián. Vezetőedző: László Richárd.

Gólszerzők: Tóth Lajos András (32’), Molnár Tamás (51’) illetve Kovács Győző (16’), Butor Csaba (70’).

Sárga lap: Lovas Márton (7’), Fülöp Gergő (16’), Szathmári Zsolt (38’) illetve Éles Zoltán (28’), Galgóczi Péter (36’), Halász Attila (76’).

Kiállítva: Nagy Krisztián (58’ – második sárga lap után).