Labdarúgás

2015. szeptember 15.

Rossz játék, egyéni hibák és vereség

Bár a győzelem reményében utazott el a HSE Derecskére, sajnos csalatkoznia kellett játékosnak, edzőnek és szurkolónak egyaránt.

A csapat összeállításánál továbbra sem számíthatott sérültjeire László Richárd. Kálmán Zoltán és Galgóczi Péter mellett, az eddig elnyűhetetlen Butor Csaba sem vállalt a derecskei fellépést. Papp Zoltán iskolai tanulmányai miatt nem lehetett a pályán.

Hiába fogadkoztak játékosaink, ezúttal vereség lett a végeredmény (fotó: hsefoci.info)

A többieknek viszont kellő motivációval kellett volna játszania helyettük is. Szombaton ugyanis kikapott a listavezető Hajdúböszörmény, így egy esetleges győzelem a tabella elejét jelenthette volna egyletünknek.

Az első félidő tompa, enervált futballt hozott csapatunk részéről. A játékunk teljesen az elvárt szint alatt maradt. Bár a túloldalon sem jelentkeztek mindent elsöprő produkcióval a derecskeiek.

Már az első negyvenöt percben szeretett volna javítani csapata játékán László Richárd. A pályán lévők átszervezésével akarta felrázni egyletét. Murák Krisztián irányítóból csatárrá lépett elő, egyidejűleg Nagy Krisztián kihúzódott a baloldalra. Kereki Márk a középső középpályás poszton segítette volna a támadásokat. De hiába az átalakítás, az eredmény nem jött a szünetig.

A szünetben cserékkel is próbálkozott vezetőedzőnk. Kiss Zoltán, Kovács Győző és Halász Attila jelentette a vérfrissítést. Azonban a térfélcserét követően, szinte azonnal jött egy nem várt pofon.

Egy szabadrúgáshoz jutott jó harminc méterre kapunktól a Derecske. A lövés szélre ment, s sajnos megtréfálva Bíró Tamást, a kapuban kötött ki (1-0).

Láthatóan megfogta együttesünket a hátrány. Addig sem tudott igazán mit kezdeni ellenfelével a HSE, de egy gól mínuszban még inkább tanácstalan volt a gárda.

A 65. percben sokasodtak a gondok. A második bekapott gól ugyanis padlóra küldte a játékosokat. Egy, a térfél közepéről hazaadott labdát, olyan szerencsétlenül kezelt le Bíró kapus, hogy a labda a kapu felé ment. Hálóőrünk megpróbálta menteni a menthetőt, de a hazaiak csatára gyorsabban reagált és máris kétgólos volt a hátrány (2-0).

Újabb átszervezéssel akart javítani a helyzeten László Richárd, de a 3-5-2-es felállás ezúttal nem segített, mint amikor egy korábbi mérkőzésen ez a húzás bejött.

A harmadik bekapott gólnál három védő között lépett ki az egy szem csatár, s erre a meccsre jellemzően, „természetesen” gólt szerzett (3-0).

A hab a tortán Tóth Zoltán kiállítása volt a 88. percben. Védőnk visszahúzásért kapta meg második sárga lapját egy olyan szituációban, amelynél ha elengedi ellenfelét, legfeljebb négygólos lett volna a vereség…

László Richárd érthetően csalódott volt a találkozó után:

„Amióta én vagyok az edző, nem játszottunk ilyen rosszul. Egyéni hibáink ezúttal komolyan megbosszulták magukat. Fel kell rázni ilyen kudarc után a fiúkat, mentálisan és morálisan egyaránt. A hétvégén ugyanis Böszörménybe utazunk, ahol egy rangadó vár ránk.”

Jegyzőkönyv

Derecskei LSE – HSE 3-0 (0-0)

vezette: Nagy Tamás Mihály (Eszterhai Balázs, Tóth Mihály)

A Derecskei LSE összeállítása: Menyhárt Nándor Balázs – Bernáth Károly, Bun Roland, Erdős Benjámin Tibor, Tóth Szilveszter, Major Imre (Környei Márk 46’), Szabó Tamás, Csizmadia Csaba (Békési Dániel Károly 60’), Gyöngyösi Norbert, Nagy Norbert, Kéri Martin (Hegedűs Tibor 70’). Vezetőedző: Magyar Balázs.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Tóth Zoltán, László Richárd, Éles Zoltán, Szabó Gergely, Kis Dániel (Kovács Győző 46’), Murák Krisztián (Halász Attila 46’), Kereki Márk (Csuka Tamás 73’), Kunkli Bence (Kiss Zoltán 46’), Mester Márk (Oláh Zoltán 56’), Nagy Krisztián (Pintér Péter 88’).

Gólszerzők: Szabó Tamás (48’), Nagy Norbert (65’ és 85’).

Sárga lap: Erdős Benjámin Tibor (56’), Környei Márk (64’) illetve Kunkli Bence (38’).

Kiállítva: Tóth Zoltán (88’) második sárga lap után.