Labdarúgás

2015. augusztus 30.

Ezt gyorsan el kell felejteni!

4-1 lett a HSE II és a Derecskei LSE találkozójának végeredménye. Csak sajnos ez nem a gólok számát jelenti, hanem a kiállításokét…

Jól indult a találkozó. Az első félidő elején, még inkább a játék dominált. Ebben a periódusban két szép góllal köszönt be a HSE II a Derecskének. Semmi nem utalt arra, hogy a folytatásban inkább a lapoké lesz a főszerep.

A huszonharmadik percben jött az első kiállítás. Sándor István próbálta megállítani ellenfelét nyilvánvaló gólhelyzetben. Nem sikerült, az ellenfél gólig vitte a labdát. Ám a játékvezető nem adta meg a találatot és kiállította a rutinos védőnket. Kissé fura döntés, de maradt a reklamálás ellenére.

A szünet után egyenlített, a már emberelőnyben játszót vendéggárda. Erre még volt válasza Hajdú Róbert révén a mieinknek, megint egy góllal vezetett a HSE II.

Az újabb találatot ismét a vendégek jegyezték. 3-3-as állás után, jött a „kártyaparti” az utolsó tíz percben. Előbb Harsányi Zsolt kapta meg második sárgáját reklamálásért.

Két perccel később Mezei Norbert követett el egy szabálytalanságot a félpálya környékén. Ezért járt volna a sárga. Ám a sértett derecskei játékos meglökte Norbit. Játékosunk nem vette fel a kesztyűt, ám a játékvezető mindkét labdarúgót leküldte piros lappal.

Újabb két perc múlva Dóró Krisztián veszítette el fejét. Olyat mondott a játékvezetőnek, amiért újra a piros villant…

A hajrában az addig döntetlenre álló találkozót elveszítette egyletünk. Játékosai mellett, a 2014. április 13. óta tartó hazai veretlenségét is elveszítette a HSE II.

Ezt a találkozót gyorsan el kell felejteni. A kiállításokból tanulni kell, de sikerekkel kell feledtetni a mostani teljesítményt.

Jegyzőkönyv

HSE II – Derecskei LSE 3-5 (2-0)

vezette: Zámbó Tamás (Németh Máté, Jóni Tamás)

A HSE II összeállítása: Dóró Krisztián – Sándor István, Harsányi Zsolt, Képíró Ákos (Székely Imre 80’), Tóth Attila, Árva Bence, Kujbus Bence (Szabó Róbert 48’ majd Hajdú Róbert 55’), Vágner Ferenc, Pongor Sándor (Kunkli Zsolt 61’), Gönczi Tibor (Fekete Hunor 75’), Mezei Norbert.

A Derecskei LSE összeállítása: Nógrádi István – Kovács Bálint, Kiss Péter, Borsos Zoltán (Sági József 31’ majd Varga István 79’), Szalai János, Husi Gyula, Juhász Levente (Nagy Zsolt 31’ majd Agyagási Csaba 84’), Benedek Szabolcs (Horváth Gábor 75’), Cseke Imre, Benedek Barnabás, Nagy Péter.

Gólszerzők: Gönczi Tibor (7’ és 12’), Hajdú Róbert (63’) illetve Nagy Péter (57’ és 93’), Cseke Imre (59’ és 87’), Benedek Barnabás (73’).

Sárga lap: Pongor Sándor (35’).

Kiállítás: Sándor István (23’), Harsányi Zsolt (83’), Mezei Norbert (85’), Dóró Krisztián (87’) illetve Szalai János (85’).