Labdarúgás

2015. augusztus 23.

Nekik nyolc volt

Első hazai mérkőzésén kiütéses sikert könyvelhetett el a HSE. Az első fordulóban meglepetéssel indító Hajdúdorog csapata, könnyű ellenfélnek bizonyult.

Az egész heti esős időjárás nem tette a legjobbá a játékteret a szombat délutáni mérkőzésre. Nagy gondok ugyan nem voltak a pályával, de a két büntetőterület előtti rész igencsak sáros volt.

Csapatunkból négy játékos nem állt László Richárd vezetőedző rendelkezésére. Kis Dániel betegség, Kovács Győző munkahelyi elfoglaltság, Nagy Krisztián nyaralás miatt hiányzott. Galgóczi Péter pedig még eltiltását tölti, ezért nem léphetett pályára.

Murák Krisztián mesterhármassal járult hozzá a sikerhez

A keretet így a megyei III. osztályú csapat edzőjével, Kiss Zoltánnal egészítette ki László Richárd. Cserébe Ricsi a második számú csapat nyírábrányi meccsén állt a HSE II rendelkezésére ezen a hétvégén.

Az előző hét hajdúdorogi meglepetés ereedménye után, arra kérte trénerünk a játékosait, hogy ne becsüljék le az ellenfelet, nehogy minket is meglepetés érjen. Agilis futballt kért övéitől. Olyat, mint amit Nyíradonyban produkáltak.

Az ellenfél defenzív futballra rendezkedett be. Jól látható volt, hogy a támadójátékosuk a felezővonalat sem igazán lépte át a találkozó elején.

Sajnos rosszul kezdődött a mérkőzés. A nyolcadik percben megsérült Kálmán Zoltán. Újra a combját fájlalta, ezért le is kellett cserélni. A helyére beálló Kereki Márk a védelembe került. Tóth Zoltán átvette László Richárd szerepét a védősor közepén. A játékos-edző előrelépett irányítónak, míg Murák Krisztián a támadósorba került.

Az első gól az első negyedóra végén született meg. Butor Csaba szögletből történő beadása után, Éles Zoltán passzolta a labdát be a hálóba középen (1-0).

A 24. percben Murák Krisztián kapott egy labdát oldalról. A tizenhatos magasságában ollózva próbálta a kapu felé küldeni a labdát. A játékszer fölrepült az égbe, ahonnan a lehulló labda a kapust becsapva behullott a hálóba (2-0).

Egy percre rá László Richárd kényszerítőzött szépen csapattársával. Nyolc méterre a kaputól kapta vissza a labdát, ahonnan könnyedén juttatta a dorogi kapuba azt (3-0).

A szünetig mintha túlságosan megnyugodott volna csapatunk. Átengedték a területet a Hajdúdorognak, akik többször is támadást vezethettek Bíró kapus felé. De vagy pontatlanok voltak a vendégek, vagy a HSE hálóőre volt éber. Így maradt közte három a félidőre.

A szünetben felrázta csapatát László Richárd. Gólarányjavításra kérte játékosait, no meg persze arra, hogy vegyék komolyan a hátralévő negyvenöt percet. Frissítette is cserékkel a gárdát. Beállt többek között Kiss Zoltán is.

Az 53. percben éppen az ő remek kiugratásával Papp Zoltán, miután hagyta a labdát lepattanni, az ötösről lőtte ki a hosszú oldalt (4-0).

A 75. percben Murák Krisztián a kapufát találta el egy újabb veszélyes HSE-támadás után, ám a kipattanóra remek ütemben érkezett Papp Zoltán. Három méterről nem is hibázott (5-0).

Éles Zoltán sem akart lemaradni a duplázó Papp Zoltán mögött. A 84. percben Kiss Zoltán oldalról érkező beadása találta kihagyhatatlan helyzetben védőnket (6-0).

Futószalagon jöttek a gólok. A 86. és 87. percben Murák Krisztián szerzett két gólt. Előbb egy mélységi indítás után fektette el a kifutó kapust (7-0), majd egy fejessel is becsapta a vendég hálóőrt (8-0).

Bár nehezebb mérkőzésre számítottunk, azért nem volt baj, hogy gólzáporos győzelem lett a vége.

Ezt emelte ki László Richárd is a találkozó után: „Nehéz meccset vártam, de szerencsére nem így alakult. Szimpatikus, fiatal csapat ellen sikerült szép győzelmet aratni. A DEAC mérkőzés előtt, önbizalom növelő lehet ez a siker.”

A HSE győzelmét Kapusi Jánosnak ajánlotta a csapat. A hajdúszoboszlói lelátók emblematikus figurája komoly betegségéből lábadozik. Reméljük, mihamarabb visszatér a szurkolótársak közé.

Jegyzőkönyv

HSE – Hajdúdorog Szövetkezetek SE 8-0 (3-0)

vezette: Puskás Zoltán (Bodnár Tamás, Pál Gábor)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Tóth Zoltán, László Richárd (Mester Márk (46’), Éles Zoltán, Szabó Gergely, Papp Zoltán, Kunkli Bence (Csuka Tamás 62’), Butor Csaba (Kiss Zoltán 46’), Murák Krisztián, Oláh Zoltán (Pintér Péter (55’), Kálmán Zoltán (Kereki Márk 8’). Vezetőedző: László Richárd.

A Hajdúdorog Szövetkezetek SE összeállítása: Tóth Dénes – Kökényesi Tibor, Máthé Imre, Dálnoki Zsolt, Bak István (Bak Richárd 67’), Pálóczi Tamás, Papp József (Bőthy Attila 48’), Szabó Zoltán, Kovács András, Pogácsás János, Pogácsás Balázs (Szojka Péter Tibor 83’).

Gólszerzők: Éles Zoltán (15’ és 84’), Murák Krisztián (24’, 86’ és 87’), László Richárd (25’), Papp Zoltán (53’ és 75’).