Labdarúgás

2015. augusztus 17.

Elöl minden rendben

A HSE győzelemmel kezdte meg az új bajnokság küzdelmeit. Labdarúgóink Nyíradonyból hozták el a három pontot. Ráadásul ötször voltak eredményesek a támadásoknál.

Fülledt nyári melegben egy, a HSE pályájához hasonló talajú játéktéren rendezték meg a találkozót. A kupa kiesés után, illetve a Nyíradony elleni korábbi bajnoki eredmények kellő motivációt jelentettek játékosainknak, hogy bizonyítsanak.

Szerencsére azt az arcát mutatta együttesünk, amit a Rákosmente ellen, az első félidőben láthattak a nézők. Agilis és bátor futball jellemezte a HSE játékát az egész találkozón.

Az elejétől kezdve sikerült ráerőltetni a saját akaratukat a Nyíradonyra. Ez aztán már a negyedik percben gólt eredményezett. Papp Zoltán a szélen vezetett végig egy támadást, majd bepasszolta a labdát középre. Kálmán Zoltán érkezett a legjobb ütemben és jobb külsővel pörgette be a játékszert a hálóba (0-1.)

A vezetés birtokában átadta a területet csapatunk a Nyíradonynak. A kinyíló hazaiak ellen, így kontrára volt lehetőség. A félidő hajrájában Kálmán Zoltán ugrott ki jó ütemben. A hazaiak védője azonban lerántotta támadónkat. Szabadrúgás járt együttesünknek, kiállítás pedig a Nyíradonynak. A szünetre azonban maradt az egy gól előny.

A pihenőben arra kérte játékosait László Richárd, hogy ne altassa el az eredmény és az emberelőny a csapatot. Szeretett volna több labdatartást is látni.

Ehhez képest az első tíz percre, mintha bent maradt volna az öltözőben egyletünk. A hazaiak voltak veszélyesebbek, jól használták ki a mieink pontatlanságait.

Mielőtt nagyobb baj lett volna, cserékkel frissített László Richárd. Gyorsan eredményre is vezetett. Egy beadás után Papp Zoltán fejesével nőtt csapatunk előnye (0-2.)

Pár percre rá újra Papp Zoltán volt eredményes. A tizenhatos környékéről, jobb külsővel lőtte ki a rövid alsót játékosunk (0-3).

A 66. percben Tóth Zoltán is feliratkozott a góllövők közé. Huszonöt méteres bombája, félmagasan vágódott védhetetlenül a kapuba (0-4).

A nagyarányú vezetés azonban túlságosan megnyugtatta játékosainkat. Amikor egy szabadrúgáshoz jutott a Nyíradony a 75. percben, akkor a játékosaink még egymással beszélték meg a helyzetet, a hazaiak meg már el is végezték azt. Gólig vitték (1-4).

Tíz perccel később még többet faragtak a hátrányukból az adonyiak. Egy szépen végigvitt támadás és a mieink határozatlansága után, tíz méterről született meg a második hazai találat (2-4).

Azonban a középkezdés után végigvitt támadásnál, a bepasszolt labdát Kálmán Zoltán átlépte. Ezzel mindenkit megzavart, kivéve Murák Krisztiánt, aki közelről lőtt a hálóba (2-5).

László Richárd a mérkőzés után: „Megérdemelt a siker és el kell ismerni, hogy egy jó Nyíradonyt sikerült legyőzni. Fognak ők még meglepetést okozni a bajnokságban. A bekapott két gól miatt azért bosszús vagyok."

Jegyzőkönyv

Nyíradony VVTK – HSE 2-5 (0-1)

vezette: Nagy Tamás Mihály (Eszterhai Balázs, Kriston Tamás)

A Nyíradony VVTK összeállítása: Bugjó Norbert – Gyurina János, Tömöri Lajos (Kiss Gábor 63’), Dán Ferenc, Takács András, Baranyi Bence (Bodnár Péter 58’), Mercs János, Kerecsen József (Gáll Ferenc 46’), Rácz Ferenc (Kiss Gergő 46’), Czibere Balázs (Szabó Tamás 79’), Illés József. Vezetőedző: Orosz János.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Tóth Zoltán, László Richárd, Éles Zoltán, Szabó Gergely, Papp Zoltán (Kis Dániel 69’), Kovács Győző (Murák Krisztián 66’), Butor Csaba (Kereki Márk 61’), Nagy Krisztián (Kunkli Bence 56’), Oláh Zoltán (Mester Márk 63’), Kálmán Zoltán. Vezetőedző: László János.

Gólszerzők: Gáll Ferenc (75’), Illés József (85’) illetve Kálmán Zoltán (4’), Papp Zoltán (58’ és 63’), Tóth Zoltán (66’), Murák Krisztián (86’).

Sárga lap: Takács András (52’) illetve senki.

Kiállítás: Dán Ferenc (44’) illetve senki.