Labdarúgás

2015. augusztus 13.

Helyzetek itt, gólok ott

A HSE csapatának nem sikerült a bravúr. A Rákosmente elütötte a Magyar Kupa további küzdelmeitől.

A találkozóra mindkét együttes egy-egy vereséggel „hangolt”. A mieink edzőmeccsen veszítettek a Mátészalkával szemben, a Rákosmente viszont bajnoki pontokat bukott otthonában a Cegléd ellenében. Így aztán mindkét oldalon még egy ok volt a javításra.

Ahogy Maróti Béla Butor Csaba fölé emelkedett, úgy nőtt a Rákosmente a HSE fölé

(fotó: hsefoci.info)

A HSE kezdte aktívabban a mérkőzést. Galgóczi Péter erőszakos labdaszerzése után, Nagy Krisztián a hatodik percben rövid időn belül kétszer is próbálkozhatott, de egyik helyzete sem járt eredménnyel.

Három perc múlva Kálmán Zoltán is igyekezett igazolni, hogy ő a HSE első számú gólfelelőse, de kiugratásánál a kapus volt jobb helyzetben.

Pontrúgásból sem jött össze a vezetés. Az első negyedóra leteltével Éles Zoltán szabadrúgása jócskán elkerülte az ellenfél kapuját.

Majd jött az első komolyabb vendéghelyzet. A Bíró Tamás futott ki messze kapujából, ám a vendégek játékosa emeléssel akart túljárni hálóőrünk eszén, Szerencsére sikertelenül. A labda a játéktéren kívül ért földet.

A hátralévő időben még három hazai és egy vendég ziccert jegyezhettünk fel. De míg a mieink próbálkozásai vagy a kapu mellé, vagy az ellenfél kapusának kezében kötöttek ki, addig a Rákosmente egy kapufát jegyezhetett fel.

És amikor már mindenki a szünetre várt, akkor a semmiből szerzett vezetést a vendéggárda. Molnár Tamás akart beadni egy labdát a baloldalról, ám lecsúszott a kísérlet, amely becsapva Bíró kapust, a lécről a gólvonal mögé csapódott. 0-1.

A fordulás után megpróbált minél hamarabb egyenlíteni együttesünk. Ám míg Galgóczi beadására senki nem érkezett középen, addig Kovács Győző lövése sem talált kaput.

A kihagyott ziccerek után pedig, a Rákosmente szerzett újabb gólt. Turcsik Tamás révén nőtt a hátrányunk kétgólosra. 0-2.

Újabb negyedóra után már három volt közte. Egy büntetőt hozott össze Szabó Gergely, amit Turcsik Tamás értékesített. A balra vetődő kapussal ellentétben, jobbra lőve a labdát alakult ki a 0-3.

Némi reménysugár érkezett a 71. percben. Egy szabadrúgás után Kálmán Zoltán és egy védő érintésével a kapuba jutott a labda 1-3.

Hiába próbált meg mindent csapatunk az egyenlítésért, a kitámadás újabb vendéggólhoz vezetett. Négy támadó egy védővel szemben vihette kapunkra a labdát, aminek sajnos gól lett a vége.

A végére maradt még pár vendéghelyzet, de vagy kapusunk, vagy az oldalháló mentett. A végeredmény fájó, de sajnos ez a realitás. Bár megérdemeltünk volna egy kisebb arányú vereséget is, de a helyzetkihasználás miatt, most ekkora különbség is hízelgő.

László Richárd, a HSE vezetőedzője: Az első félidő stabil játékát, a hosszabbításban bekapott gól rontotta el. Demoralizált minket. A szünetben próbáltam felrázni a csapatot. Hiába volt helyzetünk, egy helyezkedési hiba után már 0-2 volt. Frissíteni próbáltam. A sérülések elkerülésére is figyelve jöttem le én is a pályáról. Bár mindent megpróbáltunk, csak gratulálni tudunk az ellenfelünknek, egyben sok sikert kívánunk nekik a továbbiakban.

Tóth Bálint, a Rákosmente KSK vezetőedzője: Föl voltunk készülve arra, hogy ellenfelünk nagyon lelkes lesz. Jókor jött az első gól, mert lélektanilag a hazaiakat visszavetette, minket meg helyre tett. Utána már minden úgy alakult, ahogy szerettük volna.

Jegyzőkönyv

HSE – Rákosmente KSK 1-4 (0-1)

vezette: Csonka Bence (Flinta Zoltán, Boda László)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Tóth Zoltán, László Richárd (Kunkli Bence 62’), Éles Zoltán, Szabó Gergely, Papp Zoltán, Kovács Győző (Murák Krisztián 55’), Butor Csaba, Nagy Krisztián (Kereki Márk 62’), Galgóczi Péter, Kálmán Zoltán. Vezetőedző: László Richárd.

A Rákosmenti KSK összeállítása: Marek Tamás – Vattai Balázs, Molnár Tamás, Szabó Richárd, Balaskó Csaba, Barnucz Gergő, Törőcsik Bence, Maróti Béla (Mohácsik Gábor 62’), Vass Máté (Szala Ákos 23’ aki helyett Nehéz Máté 40’), Turcsik Tamás, Király Botond. Vezetőedző: Tóth Bálint.

Gólszerzők: Kálmán Zoltán (71’) illetve Molnár Tamás (45+2), Turcsik Tamás (51’ és 66’ - büntetőből), Király Botond (80’).

Sárga lap: Éles Zoltán (73’).