Labdarúgás

2015. június 8.

Micsoda győzelem!

Kitűnő körítés, rengeteg szurkoló, igazi döntőhangulatban ért véget a Magyar Kupa megyei döntője. És természetesen HSE sikerrel!

A Magyar Kupa megyei döntőjét, első alkalommal rendezték meg a Nagyerdei Stadionban. A HSE és a Sárrétudvari összecsapása, méltó ünnepe volt a megyei labdarúgásnak.

A két csapat már a bajnokságban is remek mérkőzéseket vívott. Igaz, akkor mindkétszer a Sárrétudvari örülhetett, így a mostani találkozón igazán volt miért visszavágni a riválisnak.

Nem mindennapi helyzet: HSE játékosok melegítenek a Nagyerdei Stadionban

László Richárd vezetőedző, nem készült különleges taktikával. 4-3-3-as felállással küldte harcba övéit. Ebben a taktikai hadrendben játszott a bajnokságban is. Arra kérte csupán játékosait a meccs előtt, hogy érezzék át a derbi fontosságát. Persze ezt nem kellett kétszer kérni.

A sérültek közül csak a vezetőedző és Kálmán Zoltán nem vállalta a játékot. Galgóczi Péter és Butor Csaba is ott volt a kezdőben.

Az első félidőben inkább a mezőnyjáték dominált. Látszott, hogy mindkét gárda óvatosan áll a másikhoz. Nem rohantak fejjel a falnak, igazi döntő hangulat uralkodott lent a pályán.

De a lelátón sem a hajdú-bihari „mennyei megyei” hangulata volt jellemző. A Sárrétudvari és a HSE szurkolók is teli torokból bíztatták övéiket egy-egy helyzetnél.

Csinos szurkolók is bíztatták a HSE csapatát

Az első negyvenöt percben kevés helyzetet jegyezhettünk fel. Éles Zoltán próbálkozott szabadrúgásból, de egy ötösön belüli kavarodás után sem találtunk az udvari kapujába.

A túloldalon is voltak próbálkozások. Egy távoli lövésnél Bíró Tamás László öklözte ki a labdát, de Fegyverneki Máté az öt és felesről leadott lövésénél már ő is tehetetlen volt. Szerencsére a Sárrétudvari támadója fölé bombázta a labdát.

A 40. percben aztán felrobbant a HSE szurkolók tábora. Butor Csaba labdaszerzése után passzolt Papp Zoltánhoz, játékosunk jobbról beadta a labdát, amit Butor gondolkodás nélkül, jó húsz méterről lőtt a kapus mellett a hálóba (1-0).

Nagy volt az öröm Butor Csaba gólja után

A szünetre előnnyel vonulhatott az öltözőbe csapatunk, ahol László Richárdnak a vezetés ellenére volt mondanivalója övéinek. Többet legyen a labda nálunk és több mozgást kért a belső középpályásoktól. Fegyelmezett védekezést kért, és persze, hogy ne kapjunk gólt.

Hét perc telt el, eddig bírtuk kapott gól nélkül. A Sárrétudvari addigra már több helyzetet alakított ki eredmény nélkül. Az 52. percben egy szabadrúgáshoz jutott ellenfelünk. A beívelt labda a kavarodás után először még kipattant, de éppen a Sárrétudvari 12-es számú játékosa elé. Hajzer László Krisztián pedig senkitől sem zavartatva vágta az kapunkba (1-1).

Frissítésekkel próbálta felrázni csapatát László Richárd. Beküldte Pintér Pétert előre Galgóczi helyett. Butor Csaba is húzni kezdte a lábát, helyette Kovács Győző lépett pályára. Kunkli Bence is fájdalmak közepette hagyta el a pályát, őt Kis Dániel váltotta.

Beállása után nem sokkal Pintér Pétert ugratták ki remek ütemben, de fiatal támadónk eredménytelen maradt.

Jött még Oláh Zoltán és a két nagy „öreg” is a pályára, Lendvai György és Sarkadi Zoltán. Lendvainak sikerült is helyzetbe kerülnie, de nem sült el jól a félelmetes balos.

A 84. percben úgy tűnt, nehéz percek várnak még a Szoboszlóra. Éles Zoltán állította meg szabálytalanul a Sárrétudvari kiugró játékosát. Megkapta jogos második sárga lapját, s így a kiállítás sorsára jutott.

A hátralévő percekben nem alakult ki nagyobb helyzet, így a döntés maradt a büntetőpárbajra. A Sárrétudvari kezdte a rúgások sorát. Az első körben nem hibázott sem az ő, sem a mi rúgónk Kovács Győző.

A második kört védéssel kezdte Bíró Tamás László, de Sarkadi is hibázott, így maradt minden a régiben, senkinél sem volt előny.

A harmadik körben viszont előnybe került a Sárrétudvari. Kapusunk nem tudta hárítani a lövést, míg Kis Dániel elhibázta rúgását. A negyedik körben Oláh Zoltán életben tartotta a reményeket kitűnő büntetőjével. A felső sarokba rúgta a labdát, ahol az ellenfél kapusának esélye sem volt.

Az ötödik körben hárított ismét „Kocka”, Tóth Zoltán meg megismételte Oláh Zoltán bombáját. Folytatódott az „orosz rulett”.

A Sárrétudvari részéről elvégzett büntetőt a kapufára tolta Bíró Tamás László. Minden szem Lendvaira, a HSE rúgójára szegeződött. Gyuri előbb kifordult a szoboszlói szurkolótábor felé és integetve kért bíztatást. Meg is kapta.

Gyönyörű kupát nyert a csapat

Odasétált a büntetőponthoz, lerakta a labdát, majd a balra mozduló kapussal ellentétesen, a kapu jobb oldalába gurította a labdát. Egy másodperc alatt felrobbant a szoboszlói szektor. KUPAGYŐZTES a HSE!!!

Ünnepélyes érem és kupa átadás zárta le a Nagyerdei Stadionban a futball ünnepet. Fotók sora készült a játékosokkal és a kapott három kupával.

Az ünneplés folytatódott idehaza a HSE sporttelepén. A játékosok pizzával és jól megérdemelt hideg sörrel köszöntötték a felnőtt labdarúgás elmúlt évtizedének egyik legnagyobb sikerét.

Képgaléria a döntőről:

Jegyzőkönyv

HSE – Sárrétudvari KSE 1-1 (1-0) büntetőkkel: 4-3

Nagyerdei Stadion, 2015. június 8.

vezette: Nagy Tamás Mihály (Szabó Ferenc Szilárd, Kovács Zoltán)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Boruzs Tibor (Szabó Gergely 46’), Éles Zoltán,  Tóth Zoltán, Kunkli Bence (Kis Dániel 66’), Papp Zoltán (Sarkadi Zoltán 77’), Butor Csaba (Kovács Győző 60’), Murák Krisztián (Lendvai György 79’), Galgóczi Péter (Pintér Péter 54’), Mester Márk (Oláh Zoltán 69’), Kereki Márk. Vezetőedző: László Richárd.

A Sárrétudvari KSE összeállítása: Eszenyi Viktor (Kiss Béla 46’) – Erős Lajos (Kiss Tamás 46’), Hajzer László Krisztián (István Bence 91’), Kiss Csaba, Földesi Norbert (Varga László 37’), Nagy Tibor, Horváth Richárd, Füleki Béla, Fegyverneki Máthé, Balogh Rajmund, Kerti Levente (Vass András 79’). Technikai vezető: Gulyás Gyula.

Gólszerzők: Butor Csaba (40’) illetve Hajzer László Krisztián (52’).

Sárga lap: Kunkli Bence (46’), Kovács Győző (60’), Pintér Péter (78’) illetve Horváth Richárd (61’).

Kiállítva: Éles Zoltán (84’) második sárga lap után.