Labdarúgás

2015. június 5.

HSE vs. Sárrétudvari

A Magyar Kupa megyei döntője előtt, összehasonlítottuk a két csapatot. Információk korábbi mérkőzésekről, bajnoki helyezésekről, játékosokról. Ez volt a két csapat egymás elleni teljesítménye az elmúlt tíz évben.

Egymás elleni meccsek:

Az elmúlt tíz évben nem mindig szerepelt egy osztályban a két gárda. Az NB III-as idények kivételével viszont, mindig megmérkőztek egymással. Az utóbbi években inkább a Sárrétudvari örülhetett. Van tehát miért revánsot venni a fináléban.

Butor Csaba játéka kérdéses vasárnap

Az összesített mérleg az elmúlt tíz évre: négy HSE győzelem, egy döntetlen és öt Sárrétudvari siker. Gólarányban 21-15 a mieink javára. Íme a részletes eredmények:

2014/2015

A két csapat számára már véget ért a megyei I. osztályú bajnokság. A Sárrétudvari az első, a HSE a harmadik helyen végzett. Az egymás elleni mérkőzésen mindkétszer a Sárrétudvari nyert 2-0-ra.

2013/2014

De nem volt mindig ilyen fölényben a rivális. Bár az igaz, hogy a 2013/2014-es szezonban is két udvari siker volt a vége (0-1 idehaza és 0-2 idegenben), előtte három évig pedig nem volt HSE – Udvari meccs, mert a mieink az NB III-ban szerepeltek.

2009/2010

2009. októberében 3-2-re kaptak ki játékosaink Udvariban, de tavasszal 2-0-ra nyertek a Sport utcában. A szezon végén a mienk aranyérmet szereztek és osztályt váltottak, a Sárrétudvari másodikként maradt a megyei I-ben.

2007/2008

A 2007/2008-as idényben ősszel 9-1-re nyertek játékosaink, de tavasszal csak 1-1-es döntetlen lett a vége. Az őszi sikert elért csapatból még most is a keretben van Sarkadi Zoltán, Szabó Gergely és Lendvai György. Gyuri két gólban is benne volt. Év végén a HSE első, az udvari negyedik lett.

2005/2006

Az őszi szezont egy 3-1-es idegenbeli sikerrel nyitotta meg együttesünk. Tavasszal pedig 4-2-re győztek labdarúgóink. Ezúttal is elsőként zárta az évet csapatunk, a rivális kilencedik volt.

Gólvágók

A Sárrétudvari házi góllövőlistáját Balogh Rajmund nyerte tizenhat találattal. A HSE kapuját is bevette tavasszal egyszer. Az összesített góllövőlista hatodik helyén áll.

Második lett ebben az összevetésben, Vass András tizenkét góllal. A mieink ellen nem volt eredményes idén.

A harmadik helyre hárman fértek be egyaránt tíz-tíz találattal. Horváth Richárd, Füleki Béla és Fegyverneki Máthé közül, Füleki volt eredményes szintén tavasszal a HSE ellen.

Fegyverneki szerepelt a HSE csapatában 2008 tavaszán tizenháromszor. Akkor három gólt szerzett, de ősszel már nem volt a szoboszlóiak keretében.

Ami a HSE csapatát illeti. Nálunk Kálmán Zoltán volt újra a legeredményesebb. Idén huszonöt gólig jutott. Ezzel az összesített táblázat harmadik helyén áll. (Van még olyan csapat, aki játszik, ezért nem írjuk végeredménynek.) Egy éve huszonhat góllal lett bronzcipős.

Kálmán után viszont, nagyon nagy az űr. Butor Csaba szerzett tíz gólt, Murák Krisztián nyolcat. Még fájóbb, hogy egyelőre a két gólerősebb játékos nem biztos, hogy pályára léphet sérülések miatt.

Kálmán Zoltán Nagyhegyesen, Butor Csaba a Balmazújváros ellen lépett a maródiak listájára. Murák Krisztiánra így nagy feladat hárulhat a döntőben.

A kupadöntőkről

A döntő résztvevői közül, csak az egyik csapat játszott az elmúlt hét évben döntőt. A Sárrétudvari ráadásul sikerrel is járt a 2011-es fináléban.

Annak a csapatnak többen még ma is tagjai (pl. Fegyverneki, Füleki). Gulyás Gyula, aki technikai vezetőként szerepel a Sárrétudvarinál, akkor még játékosként segítette góllal is csapatát a kupához.

A helyszínről:

A Nagyerdei Stadion először ad otthont a Magyar Kupa megyei döntőjének. Kitűnő helyszín, hiszen óriási élményt ad a játékosoknak. Reméljük nem az utolsó is ez az alkalom, s azt is, hogy a HSE labdarúgói nem utoljára léphetnek játékosként a zöld gyepre.

A stadiont 1934-ben építették, de 2014-ben teljesen átépítették, felújították. Jelenlegi befogadóképessége 20 340 fő. Az újonnan átadott stadionban játszott már a válogatott is (Dánia ellen 2014-ben, és a litvánokkal éppen ma).

A DVSC otthona, amelyet már a tavalyi BL és EL selejtezők alkalmával a Loki és a Diósgyőr is használt.