Labdarúgás

2015. június 4.

Az első siker megvan

A HSE a hétvégén elszalasztotta a lehetőségét annak, hogy az utolsó játéknap tétnélküli legyen. A Balmazújváros ellen, legalább egy pont kellett a bronzéremhez. László Richárd csapata hármat szerzett.

Egy Nagyhegyes elleni siker, már azt jelentette volna a harmincadik fordulóra, hogy a bronzérem szempontjából tét nélküli az utolsó mérkőzés. Ám csapatunk 3-1-re kikapott, így izgulni kellett egy picit a Balmazújváros ellen.

Pezsgővel ünnepelhettek a lefújás után

Látszott László Richárd csapatán az első percekben, hogy nyomja a tét a vállakat. Hiába kérte az edző a labdatartást játékosaitól, inkább két-három passz után, ívelgetni próbáltak a játékosok. Ez pedig nem vezetett eredményre.

Szerencsére az ellenfél sem igazán tudott mit kezdeni, így jobbára csak mezőnyjáték folyt, megtörve itt-ott egy-egy pontrúgással.

A 32. perc hozott áttörést. Murák Krisztián ugrott ki jó ütemben. Megelőzte védőjét, majd a kapus mellett elgurította a labdát (1-0.)

A 34. percben le kellett cserélni Butort. Meghúzódott a combja, így aztán eggyel nőtt a maródiak listája a hétvégi kupameccs előtt…

Visszatérve a játékhoz. A gól után azt hittük átszakadt a gát, most már minden sínen van. De a 40. percben egyenlített a vendéggárda. A védelem nem figyelt eléggé, és a középen üresen lévő Szabados Máté, zavartalanul fejelt kapunkba (1-1).

Játékosaink azonban nem estek össze a hirtelen kapott góltól. Egy percre rá, Mestert hozták kihagyhatatlan helyzetbe a társak, aki a kifutó kapus mellett, ismét a mienknek hozott előnyt (2-1).

Jött a szünet, s jött a fejmosás. Még egyszer felhívta a labdatartás fontosságára a figyelmet az edző, s a második félidőben valóban látszott is ennek eredménye. Persze nem kellett rohanni az eredmény után.

Türelmes játékkal, kicsalogatva az Újvárost, újabb gólt szerzett a HSE. Az 50. percben Murák volt újra eredményes (3-1).

A Kovács Győző helyére érkező Kis Dániel a 79. percben növelte 4-1-re csapatunk előnyét. A közelről lőtt góllal, végleg eldőlt a találkozó és a három pont sorsa.

A slusszpoén pedig újra Murák Krisztiántól jött. A 83. percben érkező beadás lecsorgott, és a harmadik találatát is megszerezte támadónk (5-1).

A győzelem és ezzel a bronzérem megvan. Most már csak vasárnap kellene egy siker, hogy teljes legyen az örömünk.

Jegyzőkönyv

HSE – Balmazújváros 5-1 (2-1)

vezette: Tóth Szabolcs (Prezenszki Mihály, Forgács Krisztián)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László (Kiss Károly 83’) – Kereki Márk, Tóth Zoltán, Kunkli Bence, Mester Márk (Boruzs Tibor 64’), Papp Zoltán, Butor Csaba (Pintér Péter 34’), Sarkadi Zoltán, Murák Krisztián, Kovács Győző (Kis Dániel 61’), Szabó Gergely (Oláh Zoltán 77’). Vezetőedző: László Richárd.

A Balmazújváros összeállítása: Csobán István – Szabó Barna, Kaszás Tibor (Vig Viktor 46’), Abdulmaati Ibrahim (Radócz Szabolcs 85’), Éder Gergő, Posta Norman (Jókai Tamás 85’), Zabos Ferenc Csaba (Vénig Attila Tamás 73’), Vincze Csaba (Koroknai Norbert 77’), Vaszilkó Attila, Szűcs Zoltán (Posta István 68’), Szabados Máté (Posta László 57’).

Gólszerzők: Murák Krisztián (32’, 50’ és 83’), Mester Márk (41’), Kis Dániel (79’) illetve Szabados Máté (40’).

Sárga lap: Mester Márk (31’) illetve Szűcs Zoltán (12’), Vincze Csaba 75’).