Labdarúgás

2015. június 1.

Váratlan pofon

Nehéz mérkőzésre számított a HSE a Nagyhegyes otthonában, a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság utolsó előtti játéknapján. A Nagyhegyes sajnos hozta tavaszi remek formáját.

Ami eddig kétszer sikerült a HSE csapatának a Nagyhegyessel szemben, az most nem jött össze. A harmadik helyért csatázó mieink, nem várt vereséget szenvedtek, a tavasz folyamán mindössze egyszer vesztes hegyesiek otthonában.

A HSE (kék mezben) ezúttal padlót fogott Nagyhegyesen

Ez volt az a mérkőzés, ahol semmi sem sikerült. Az év leggyengébb produkcióját, sérülések nehezítették és még a játékvezetéssel sem volt minden rendben. Teljes csőd.

Kálmán Zoltán, aki a tavaszi mérkőzéseken rendre szállította a gólokat, már a találkozó elején megsérült. Az első diagnózis szerint, részleges combizomszalag-szakadása van, így a további fontos találkozókon is kérdéses a játéka…

A csatárunk kiválása, még nem törte meg a csapatot. A két gárda kupamérkőzéséhez hasonlóan, Galgóczi Péter most is kapott egy remekbe szabott kiugratást, amit ki is használt (0-1).

Örömünk azonban nem lehetett tartós. Gólja után öt perccel, Galgóczi Péter sérülése után – támadójátékosunk is a combját fájlalta – újabb kényszerű cserét kellett végrehajtani.

Talán már mindenki a szünetre készült, amikor az egyik hazai támadó hasra vágta magát a büntetőterületünkön belül. Pechünkre Éles Zoltán éppen mögötte állt. A játékvezető tizenegyest ítélt és kiállította a HSE védőjét. Nemcsak emberhátrányban vonulhatott csapatunk az öltözőbe, de a hegyesiek által értékesített büntető után, már gólelőnyben sem (1-1).

A szünetben cserélt László Richárd. Az eredmény megtartását szerette volna elérni vezetőedzőnk azzal, hogy átállt a HSE 4-4-1-re. A hegyesiek azonban nem erőltették a támadásokat. Jobbára csak pontrúgásokkal jutottak a mieink kapujának közelébe.

Egy ilyen oldalszabadrúgás révén sikerült a beadást befejelnie a hazaiak játékosának (2-1). A kegyelemdöfést pedig akkor kapta csapatunk, amikor egy szép támadás végén kimaradt a mieink helyzete, a kontrából viszont eredményes volt a hazai gárda (3-1).

Bosszantó vereség a még bosszantóbb sérülések mellé. Így aztán a bronzéremért vívott hajsza tovább folytatódik. Az utolsó körben győzni kell a Balmazújváros ellen, s akkor meg lesz a dobogó.

Jegyzőkönyv

Nagyhegyes KSE – HSE 3-1 (1-1)

vezette: Tatár Imre (Butt Tamás, Horváth Gábor)

A Nagyhegyes KSE összeállítása: Marton Attila – Vincze Sándor, Bodnár István, Nagy Krisztián, Kasuba Máté Zoltán, Pallai Zsolt (Tóth István 57’), Bácsi Áron (Bernáth László 89’), Ladányi Dávid, Szász Ede, Varga Dániel, Szűrös Balázs (Kovács István 87’). Vezetőedző: Tóth Péter.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Éles Zoltán, Kereki Márk, Tóth Zoltán, Kunkli Bence (Sarkadi Zoltán 79’), Mester Márk (Szabó Gergely 46’), Papp Zoltán (Kis Dániel 77’), Butor Csaba (Kovács Győző 65’), Kálmán Zoltán (Murák Krisztián 11’), Boruzs Tibor, Galgóczi Péter (Pintér Péter 40’). Vezetőedző: László Richárd.

Gólszerzők: Ladányi Dávid (45’), Kasuba Máté Zoltán (55’), Varga Dániel (76’) illetve Galgóczi Péter (35’).

Sárga lap: Bácsi Áron (25’), Szász Ede (27’) illetve Pintér Péter (54’), Tóth Zoltán (84’).

Kiállítás: Éles Zoltán (84’).