Labdarúgás

2015. május 19.

Büntetett a HSE

A HSE nyerte az Ebes elleni „tizenegyesek” meccsét. A megyei I. osztály 27. fordulójában megrendezett mérkőzésen, négy büntetőt rúghattak a csapatok. De nem csak a tizenegyesekben volt jobb együttesünk.

Huszonhat mérkőzést követően, a HSE a harmadik, az Ebes a tizenötödik helyről várhatta a két csapat találkozóját. A mieink tehát a dobogó megtartásáért, míg az Ebes a kiesés elkerüléséért léphetett pályára.

Egy, a HSE stadionjához hasonló játéktér várta az együtteseket. Nem a legjobb állapotú, eléggé száraz pályán játszották le a mérkőzést.

Kálmán Zoltán ezúttal is háromszor ünnepelték a társak

Annak ellenére, hogy az Ebesnek sem volt mindegy a három pont sorsa, mégsem játszott szoros mérkőzést a két alakulat. A hazai gárda nem tudta tartani a lépést a mieinkkel.

László Richárd azt kérte csapatától, hogy már az elejétől támadólag lépjen fel. Emellett a labdatartást is kérte játékosaitól. Ezáltal minél hamarabb döntsék el a találkozót.

Nos, a labdatartásból szinte nem lett semmi, mert két-három passz után vagy elvesztették a játékszert a mieink, vagy azonnal befejezték az akciókat.

Ennek ellenére egyértelmű volt a mieink fölénye. Kálmán Zoltán egy szöglet után fejjel vette be először az Ebes kapuját (0-1). A tizennyolcadik percben pedig Papp Zoltán távoli lövésével volt kétgólos az előny (0-2.)

A szünetig még sikerült egyszer betalálni. Egy újabb szöglet után, megint eredményes volt a HSE. Szabó Gergely szerezte csapatunk harmadik gólját, egy sarokrúgást követően belsőzte az ebesi kapuba a labdát (0-3).

A második félidő a tizenegyesekről szólt. Előbb az Ebes rúghatott büntetőt, de Bíró kapus eszén nem járt túl a hazai csapat játékosa.

Aztán Kálmán Zoltán gyakorolhatta a büntetőrúgást. Ráadásul kétszer. Előbb a hatvanadik percben rúgták össze az ő lábát, s az ezért megítélt tizenegyest értékesítette (0-4). Majd hat perccel később Pintér Péternek csúsztak be ütemtelenül. A jogos büntetőt ezúttal is Kálmán Zoltán Rúgta eredményesen (0-5).

Kereki Márk szerezte a HSE hatodik gólját, amikor a 83. percben jó huszonöt méterről kísérletezett. Bár nem volt a legjobban eltalált lövés, a hazai kapus mégis bevédte a labdát (0-6).

Két perccel később Kálmán Zoltánt buktatták újra a büntetőterületen belül. Ezért is járt a tizenegyes. Ezúttal mégsem Kálmán Zoltán futott neki a labdának. Boruzs Tibornak engedte át a lehetőséget azért, mert ő volt az egyetlen a keretben, aki nem rúgott még gólt a mezőnyjátékosok közül. A védőjátékosunk köszönte szépen és élt a lehetőséggel (0-7).

Az újabb három ponttal továbbra is őrzi dobogós helyét a HSE a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban.

Jegyzőkönyv

Ebes KKSE – HSE 0-7 (0-3)

vezette: Muszka Zoltán (Horváth Gábor, Kovács Zoltán)

Az Ebes KKSE összeállítása: Pál Tibor – Szűcs Péter, Szabó Zsolt, Szabó Gábor, Bernáth Gergő, Kelemen László (Kovács Benjámin 76’), Dávid Gábor, Leiter Bálint, Leiter Krisztián (Varga Ferenc 62’), Nagy István, Mészáros Tamás (Kovács Péter 72’). Vezetőedző: Bernáth Lajos.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László (Kiss Károly 76’) – Sarkadi Zoltán, Kereki Márk, Tóth Zoltán, Kunkli Bence (Kis Dániel 62’), Mester Márk (Kovács Győző 56’), Papp Zoltán, Butor Csaba, Kálmán Zoltán, Szabó Gergely (Boruzs Tibor 65’), Galgóczi Péter (Pintér Péter 46’). Vezetőedző: László Richárd.

Gólszerzők: Kálmán Zoltán (10’, 60’ és 66’), Papp Zoltán (18’), Szabó Gergely (35’), Kereki Márk (83’), Boruzs Tibor (85’).

Sárga lap: Szűcs Péter (59’), Bernáth Gergő (79’) illetve Pintér Péter (86’).