Labdarúgás

2015. május 14.

Döntőben a csapat

A HSE tegnap kiharcolta a Magyar Kupa megyei selejtezőjében a döntőt. A nagyhegyesi mérkőzésen hátrányból fordított együttesünk.

Egy elődöntő sohasem egyszerű mérkőzés. Nagyhegyesen a kezdésre, megtelt a lelátó: sok érdeklődőt vonzott a két gárda összecsapása.

A kezdeti percekben a mieink nekimentek a Nagyhegyesnek, ám ekkor még állta a rohamokat a hazai csapat. Helyzetekig, kapufáig jutott a HSE, de gólig nem.

Galgóczi Petit nem tudták tartani a hegyesiek

Ellenben a túloldalon egy szabadrúgás után, előnybe került a hazai gárda. Váratlanul szerezték meg a vezetést, de aggodalomra nem volt ok.

Hat perccel később ugyanis már a HSE vezetett. Előbb Mester Márk (1-1), majd Galgóczi Péter (1-2) volt eredményes egy-egy jó ütemű kiugratás után. A félidei eredmény is ez maradt.

A fordulás után sem változott semmi. A mieink vezették a veszélyesebb támadásokat, a hegyesiek „játéka” kimerült a reklamálásokban. Amíg a hazai csapat a játékvezetői ítéletekkel volt elfoglalva, addig a HSE újabb gólokat szerzett.

Előbb Galgóczi szerezte meg második gólját (1-3), majd Kálmán Zoltán került kihagyhatatlan ziccerbe (1-4). Ezzel a lényegi kérdés eldőlt. A HSE a megyei döntőbe jutott.

Az ellenfél a bajnokságban is nagy rivális Sárrétudvari lesz. Ők, a Báránd 5-1-es legyőzésével meneteltek a döntőbe.

A finálé helyszínéről a versenybizottság fog döntetni. Így erről a pontos dátummal együtt, a későbbiekben adunk tájékoztatást.

Jegyzőkönyv

Nagyhegyes KSE – HSE 1-4 (1-2)

vezette: Nagy Norbert (Szabó F. Szilárd, Kovács Zoltán)

A Nagyhegyes KSE összeállítása: Marton Attila (Ferenczi Tamás 46’) – Vincze Sándor, Bodnár István, Nagy Krisztián, Magyar Attila, Pallai Zsolt (Szász Ede 66’), Bácsi Áron, Ladányi Dávid (Bernáth László 87’), Varga Dániel, Bagi Tamás, Szűrös Balázs (Kovács István 69’). Vezetőedző: Tóth Péter.

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Boruzs Tibor (Szabó Gergely 79’), Éles Zoltán, Tóth Zoltán, Kunkli Bence (Fazekas Balázs 87’), Papp Zoltán (Kis Dániel 62’), Butor Csaba, Kálmán Zoltán (Csuka Tamás 73’), Galgóczi Péter (Árva Bence 66’), Mester Márk (Pintér Péter 46’), Oláh Zoltán (Kereki Márk 13’). Vezetőedző: László Richárd.

Gólszerzők: Ladányi Dávid (25’) illetve Mester Márk (30’), Galgóczi Péter (31’ és 52’), Kálmán Zoltán (55’).

Sárga lap: Szűrös Balázs (21’), Nagy Krisztián (40’), Bagi Tamás (70’), Bodnár István (70’) illetve Kereki Márk (67’), Árva Bence (75’), Szabó Gergely (81’).

Kiállítás: Varga Dániel (62’ – második sárga lap után).