Labdarúgás

2015. május 11.

Győzelem, de nem úgy, ahogy vártuk

A győzelem megvan, de a hatékony játék elmaradt a HSE csapatától a  Monostorpályi SE ellen a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Az első félidőben eldönthették volna, a végén meg majdnem izgulni kellett.

A HSE játékosai hazai pályán mindenképpen győzelmi esélyekkel léptek pályára a Monostorpályi SE ellen. Egyrészt a helyezések, másrészt a korábbi eredmények miatt.

A mérkőzés első félidejében majdnem minden úgy alakult, mint azt játékosaink szerették volna. Helyzetek tömkelegét sikerült kialakítani az ellenfél kapuja előtt, ami rendjén is volt. Ám a helyzetkihasználás mértéke már hagyott kívánni valüt maga után.

Kálmán Zoltán megint triplázott

Szerencsére Kálmán Zoltán kétszer eredményes tudott lenni. Előbb a 25. percben egy kiugratás után átemelte a labdát a vendégek kifutó kapusán (1-0), majd egy perccel később egy tizenhatról eleresztett kapáslövéssel növelte a HSE előnyét (2-0).

Ha ebben a félidőben az állás 8-0, akkor sem szólhatott volna egy rossz szót sem a vendéggárda. Talán emiatt, talán a kétgólos előny miatt, de túlságosan megnyugodtak játékosaink, ami izgalmassá tette a második félidőt.

Az 53. percben Éles Zoltán rúgott oda ellenfelének teljesen feleslegesen, amiért jogosan járt a büntető. Ezzel szépített a Monostorpályi (2-1).

Szerencsére a túloldalon is következetes volt a játékvezető. Amikor ugyanis Kálmán Zoltánt találták el a büntetőterületen belül, akkor is járt a tizenegyes. A sértett állt a labda mögé és értékesítette is azt (3-1).

A folytatásban ismét visszavett a HSE. Magára húzta ellenfelét, s a Monostorpályi okozott kellemetlen perceket kapunk előtt.

De nem csak a vendégek, a játékvezető is „színezni” kezdte a találkozót. A végére hét sárga lapot osztott ki, amelyek egy jó része feleslegesnek tűnt kintről. Az egyetlen vitathatatlan lap a mérkőzésen az Éles Zoltáné volt. Ő ki is hagyja a következő találkozót.

Visszaérve erre a meccsre. Összességében lehet örülni a győzelemnek, de játékban és helyzetkihasználásban javulni kell a HSE gárdájának.

Jegyzőkönyv

HSE – Monostorpályi SE 3-1 (2-0)

vezette: Hegedűs Csaba (Papp Ferenc, Kiss Pál)

A HSE összeállítása: Bíró Tamás László – Éles Zoltán, Kereki Márk, Tóth Zoltán, Kunkli Bence (Mester Márk 69’), Szabó Gergely, Papp Zoltán (Sarkadi Zoltán 81’), Butor Csaba (Boruzs Tibor 85’), Kálmán Zoltán (Lendvai György 81’), Kovács Győző (Kis Dániel 57’), Galgóczi Péter (Oláh Zoltán 64’). Vezetőedző: László Richárd.

A Monostorpályi SE összeállítása: Szabó András – Bodnár András Péter (König Arnold 63’), Nyilas Szabolcs, Kun Ádám, Bodnár László (Rózsa Norbert 24’), Apagyi Roland, Gyügyei Zoltán, Száraz Ádám (Gyöngy Tamás 35’), Takács Gergő, Pataki Ernő (Kiss Gábor 80’), Balogh János.

Gólszerzők: Kálmán Zoltán (25’, 26’ és 55’) illetve Pataki Ernő (53’).

Sárga lap: Galgóczi Péter (29’), Éles Zoltán (52’), Kunkli Bence (66’), Szabó Gergely (84’), Lendvai György (86’) illetve Rózsa Norbert (55’), Apagyi Arnold (62’), König Arnold (64’).