Kézilabda

2015. december 1.

Bosszantó pontvesztés itthon

Két legutóbbi mérkőzéséből, egy pontot szerzett a Hajdúszoboszlói KSKE az NB II-es kézilabda bajnokságban. Ebből igazán a hazai pontvesztés fájó.

Köröstarcsai KSK – HKSKE 26-15 (11-9)

vezette: Sándor György, Szabó Balázs

Egy nyitott, agresszív, már-már túl kemény védekezéssel indította a találkozót a Köröstarcsa. Szerencsére ebből nem tudott ellépni csapatunktól a rivális. A félidőig tudta tartani magát kézilabda egyletünk.

Az első félidő krónikájához tartozik, hogy kézsérülés miatt kiesett a játékból Czakó Tibor. Így a folytatásra egysíkúvá, kiismerhetővé vált együttesünk támadójátéka.

A második játékrész közepére fogyott el teljesen csapatunk, akkora alakult ki az a jelentős különbség, ahonnan már nem volt remény a pontszerzésre.

Junior: Köröstarcsai KSK – HKSKE 31-18. Nem a legerősebb kerettel állt ki ifi csapatunk erre a meccsre, ráadásul a hazaiak bombaerősek a bajnokságban. Összességében megérdemelten tartotta otthon a két pontot a Köröstarcsa.

HKSKE – Kiskunhalas UKSC 25-25 (11-13)

vezette: Hirth György, Őry István

Két kapusunk sem ért rá erre a találkozóra, akiket az a Szarvas József próbált pótolni, aki eddig jobbára percekre szállt be mérkőzésekre. Ezen a találkozón sikerült egy jó átlagot hoznia, de pluszt nem tett a csapat játékához.

Bár a szünetben már a vendégeknél volt az előny, ebből még visszajött együttesünk, s a félidő derekára a vezetést is átvette. Az utolsó percekre is a mieink előnyével érkeztek a résztvevők.

Egygólos vezetésünknél a mieink vezethettek támadást. Ám ahelyett, hogy megdobták volna a mindent eldöntő gólt, egy lépéshiba miatt az ellenfél jöhetett.

Ami meg ilyenkor lenni szokott a szegény ember és az ág kapcsolatában, a Kiskunhalas élt az adódó alkalommal. A döntetlenért járó egy pontnak a vendégek örülhettek igazán.

Junior: HKSKE – Kiskunhalas UKSC 36-26. Ebben a párosításban a mieink lényegesen jobb játékerőt képviselnek, így nem volt kérdéses a győzelem sorsa.