Kézilabda

2015. október 28.

Egy félidőnyi jó játék kellett a sikerhez

Pontatlan első félidő után, a másodikban már megfelelő teljesítményt nyújtott az ANK SE a rendészetiek ellen. A győzelem abszolút nem volt kérdéses.

A két csapat, legutóbb a 2012/2013-as évadban játszott még bajnoki mérkőzést egymás ellen. Akkor 20-14-re és 19-16-ra az ANK SE nyert. Az ezt követő két évben nem volt a megyei bajnokság szereplője a rendészetiek csapata.

Néhol küzdelmes, de végül sima mérkőzés volt

A visszatérésük a Sportházba, nem tűnt megoldhatatlannak tűnő feladatnak Nagy Ágnesék számára. Ennek megfelelően, jól is indult a találkozó. Körülbelül húsz másodperc telt el a kezdés után, s máris vezetett az ANK SE.

A jó kezdést azonban pocsék folytatás jellemezte a támadások során. Csak a hatodik percben született meg a második, a kilencedik percben a harmadik ANK SE gól.

A védekezésben főként Németh Krisztina tartotta a lelket a csapatban bravúrjaival. Tíz percig gólt sem kapott.

A szünetig sikerült előbb felhozni az ellenfelet 5-5-re, majd egy jó véghajrával mégis 8-5-ös állás mellett jött a pihenő.

A folytatásban már pontosabb volt a támadójáték. Ágnes és Mariann mellett, a harmadik Nagy-lány, Hajnalka is beszállt a gólgyártásba. A beállós posztról négyszer is eredményes volt. De Tarcsai Edit három gólja is kellett az összeredményhez.

Összességében tehát egy felejthető első félidő után, megérdemelten nyertek a lányok a második harminc perc alapján.

Nagy Ágnes így látta belülről a találkozót: „Az első félidőben nagyon nehezen indult be a támadójátékunk. Mutatja ezt a nyolc dobott gólunk is. A védekezésünk viszont nagyon jó volt, hisz csak öt gólt kaptunk ebben a félidőben. Az első harminc perc végén, úgy az utolsó 6-8 percben már alakulni kezdett a játékunk. A szünetben buzdítottuk egymást a bátrabb és gyorsabb támadójátékra. Ez meg is történt a második félidőben. Nagyon hatékonyan működött Mariann és Hajni párosa. A jó védekezés a második félidőben is megmaradt, a támadójátékunk is eredményes volt és sikerült a végén kilenc gólt közé tennünk, amelyben nagy érdeme volt Mariannak a meglőtt kilenc góljával. Megmutatta csapatunk, hogy egy mérkőzésen belül is lehet javítani a játékon és magabiztosan megnyerni egy meccset. Örülünk, hogy megszereztük a nyolcadik pontunkat.”