Kézilabda

2015. október 19.

Hatodszor is ANK

Két ellentétes félidőt játszott a két hajdúszoboszlói csapat egymás ellen, a megyei női kézilabda bajnokságban. Az izgalmakban bővelkedő csatából végül az ANK SE került ki győztesen.

A hetedik összecsapásra került sor a két gárda egymás elleni történetében. A kérdés az volt, hogy az idén jó formát mutató ADKK meg tudja-e szakítani, az ANK SE ellen öt mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját, vagy ismét a kékek örülnek a játéknap végén.

Igazi kézilabda csemege volt a két szoboszlói csapat mérkőzése

Az első félidő alapján úgy tűnt, hogy hiába a nagy várakozás, az ANK SE simán begyűri most is ellenfelét. Előbb 4-1-re, majd 6-2-re és10-3-ra, s végül harminc perc játék elteltével 11-4-re vezettek Nagy Ágiék.

Az ADKK nem tudott méltó partner lenni ebben a félidőben. Jellemző, hogy még a megítélt hétméteresekből sem találtak be minden esetben Németh Krisztina kapujába.

Az is igaz, hogy a feszültség tapintható volt a két csapat között. Mátravölgyi Gerdához például egy ütközés után, sérülés miatt a mentőket is ki kellett hívni.

A szünetben alapos fejmosás lehetett az ADKK öltözőjében, mert egy teljesen más felfogásban kézilabdázó piros mezes csapat futott ki a folytatásra. Zsinórban négy gólt dobtak, s rögtön visszajöttek a meccsbe.

De ekkor meg az ANK SE váltott ritmust, s Nagy Mariann vezérletével ismét hatgólos volt a különbség 15-9-nél.

Aki azt gondolta, hogy nem lesz több fordulat, az tévedett. Egy időkéréssel rázta fel csapatát Sándor Tamás. Hatékony védekezéssel, és még hatékonyabb támadásokkal, ledolgozták a teljes hátrányt a pirosak. 15-15-nél kezdődött minden elölről.

16-16 is volt az állás, ám itt elfogyott az erő az ADKK csapatánál. Nagy Mariann újabb két góljával már megint a kékek vezettek 18-16-ra. Innen szépíteni még tudott, de újra fordítani már nem a pályaválasztó szoboszlói csapat.

Mindkét oldalt dicséret illeti, mert ez a mérkőzés méltó volt a kézilabda népszerűsítésére. Volt a játékban dinamika, közdelem. Voltak szép védések és gyönyörű gólok. S nem utolsó sorban, a maroknyi szurkolótábornak köszönhetően, hangulat is volt a csarnokban. (Azért azt halkan „írom” ide: lehettünk volna többen is, mert mindkét oldal lányai megérdemelték volna…)

Sándor Tamás, az ADKK edzője, érthetően csalódott volt a találkozó után: „Az értékelhetetlen, pocsék első félidőben a lányok semmit nem tudtak a megbeszéltekből megvalósítani, a túlzott akarás görccsé vált. A szünet és fejmosás után, a lányok elkezdték azt a felszabadult játékot játszani, amit előzetesen is szerettük volna. Ha kicsit szerencsésebbek vagyunk, sokkal jobb eredményt is elérhettünk volna. De dolgozunk tovább a megkezdett úton, mert a sportban nincs ha. Engem még mindig zavar az ezt a mérkőzést is körülvevő milliő.”

Nagy Ágnes, az ANK SE csapatából így látta a találkozót belülről: „Az első félidőben nagyon jó volt a védekezésünk, amivel sikerült az ellenfelet megzavarni. Ezt mutatta a mindössze négy kapott gólunk is. A támadásainkat is nagyjából sikeresen oldottuk meg. A második félidőben a védekezésünk gyengült, a támadásaink pedig nehézkesek voltak a kétszeres emberfogás miatt. A végén sikerült néhány nagyon fontos gólt lőnünk és Kriszti is fontos helyzetekben védett. A csapatunk nagyot küzdött, büszke vagyok rájuk! Fontos két pontot szereztünk!”