Kézilabda

2015. október 16.

Ez volt most a realitás

A tavalyi bajnok, idén is veretlen hazai csapat már a mérkőzés elején tudatosította, hogy „Ki a Hölgy a házban”.

Már a mérkőzés elején ellépett a DELKE SE a vendég ADKK Hajdúszoboszló csapatától, egy gyors gólváltást követően. Az igen feszes védekezésének és az ebből következő könnyű góloknak köszönhetően a 13. percben már 11-2 mutatott az eredményjelző.

Esély sem volt a címvédő ellen

Lányaink akartak, küzdöttek, azonban a szerencse sem volt mellettük. A mérkőzés során hat kapufát is dobtak.

Az első félidő 17-5-ös végeredménye a két csapat közötti, ezen mérkőzésen lévő különbséget híven tükrözte. A második félidő – az első játékrésznél – a hazai cserék után kiegyenlítettebb játékot hozott. Ekkor védekezésben is fel tudták venni a mérkőzés ritmusát a szoboszlói lányok, nem kapott a csapat könnyű gólokat.

Támadásban továbbra sem volt szerencséjük. A kapufák mellett egyre bizonytalanabbak lettek a csajok, ennek legfőbb oka a másik kapuban kifejezetten jól védő Hajdu Fanni volt. A második fele a félidőnek, a visszatérő kezdősorok mellett is, a DELKE lányai irányába mozdult.

A mérkőzés az ADKK részéről végül egy jó lehetőségnek mutatkozott a következő találkozókra való gyakorlásra. A csajok akartak, mentek, de a különbség a két csapat között még sajnos reálisan ennyi. A meccset végül 29-8-as hazai győzelmet hozott, igen sportszerű körülmények között.

Sándor Tamás, az ADKK Hajdúszoboszló edzője így látta a találkozót: „Játszottunk egy sportszerű meccset az NB II-es középmezőny szintjét mind játékosállományban, mind játékban bőven tudó DELKE ellen. Akartak a csajok, de a tudáskülönbség mellett szerencsénk sem volt, a második félidőre pedig már elbizonytalanodtunk. Jó lehetőség volt mérkőzéskörülmények között gyakorolni a következő feladatokra. Ezt a meccset el kell felejteni, mint ahogy mondtam a Delke más szint. Ja, és köszi csajok a meglepetést…”

(Az utolsó mondat, a csapat tagjainak, a mérkőzés napján éppen a születésnapját ünneplő edző felköszöntésére vonatkozott. – a szerk.)