Kézilabda

2015. szeptember 5.

Átléptek a Tégláson

Győzelmet hozott az első hazai bajnoki mérkőzés az ANKSE számára. Hiába érezték úgy a lányok, hogy esetleg gyengébbek lettek az idénre, ez a Téglás ellen ez nem látszott.

Az előző évad harmadik helyezettje az ANKSE, a tavalyi negyedik Téglást fogadta. Bár az ellenfél keretéről nem volt előzetes információ, a mieink oldalán volt átalakulás. Így aztán némi félsszel indult neki az ANKSE az új évadnak.

A kép csalóka. Az ezúttal zöldben játszó ANKSE nem került padlóra a Téglás ellen.

A találkozón nehezen indult be a gólgyártás, s az első félidő nem is igazán hozott sok találatot. Az első gólt Nagy Mariann jegyezte, de erre a hatodik percig kellett várni.

A félidő közepén 2-2 volt az állás, a Téglás kétgólos hátrányból jött vissza. Ugyancsak döntetlenre hozták vissza a vendégek 5-5-nél a találkozót.

A szünetre azonban mégis háromgólos hazai előnyre tettek szert az ANKSE kézisei. Igaz, volt közben kihagyott hétméterese is a lányoknak, de az előny akkor is megnyugtató volt.

A szünet után sokáig úgy tűnt nem lesz nagy gond. Kettőnél közelebb nem tudott férkőzni a Téglás az első húsz percben. Amikor pedig a második félidő huszonharmadik percében 16-10 volt az állás, akkor úgy tűnt a lényegi kérdések eldőltek.

De jött egy rövidzárlat, amelynek során sem támadásban, sem a védekezésben nem nyújtott megfelelő teljesítményt együttesünk. Ellenben a Téglás sorra lőve a gólokat, feljött 16-15-re.

Főleg Bereczki Barbarát nem tudták tartani játékosaink. Az ellenfél nyolcasa tizenegy gólig jutott a találkozón, amelynek eredményeként izgalmas véghajrának néztünk elébe.

Az utolsó három percben aztán megint a szebbik arcukat mutatták a csajok. Három góljukra csak egy téglási válasz érkezett, így 19-16-ra behúzták az első meccset.

Volt szép és volt kevésbé szép oldala ennek a bajnokinak. De láthattuk azt is, hogy van tartása a lányoknak, s nehéz helyzetben is fel tudnak állni, tudnak fordítani a meccs menetén.