Kerékpár

2015. június 26.

Időfutam ezüstig tekert

Juhász Péter, a kerékpározás egyéni időfutam országos bajnokságán, a Masters kategóriában érte el kitűnő eredményt.

Június huszonötödikén rendezték meg az országos időfutam bajnokságot Debrecenben. A versenypályát a megyeszékhely mellett található 354. út 35. főút és a 4. főút közötti 11 km hosszú szakaszán jelölték ki, amelyet teljesen lezártak minden nemű járműforgalom elől az esemény idejére.

Juhász Péter a dobogó második fokán (fotó: facebook)

Tizennégy különböző korcsoport és táv volt, ám hajdúszoboszlói szempontból a Master, azaz a 40-49 évesek kategóriája volt érdekes, ahol a tizenkilenc kilométeres versenytávon Juhász Péter is az indulók között volt.

Persze ha már ott volt, akkor maradandót is alkotott. Az előírt távot 27 perc 10 másodperc és 76 századmásodperc alatt teljesítette. Átlagsebessége 41,94 km/h volt.

Nagyon kevéssel maradt el a végső győztes Balás Attilától, a Szekszárdi SZKE versenyzőjétől. A dunántúli rivális 42,43 km/h-s átlaggal repesztett.

Péter fantasztikus eredménye így az ezüstéremig repítette a hajdúszoboszlói kerékpárost.