Ironman

2015. augusztus 25.

Nagyot ment a fővárosi ironman versenyen

Korosztályában a legjobb magyarként, a tízedik helyen végzett Juhász Péter, az Ironman 70.3 budapesti versenyén.

Remek, versenyzésre való idő fogadta az Ironman 70.3 versenysorozat budapesti eseményén a résztvevőket. Nem volt eső, valamint a hőmérők higanyszála sem kúszott följebb huszonnégy Celsius foknál.

Az úszásra a Lágymányosi-öbölben kerítettek sort. A víz itt huszonhárom fokos volt, így elkelt a neoprén úszódressz. A verseny kilenckor startolt. A korosztályonkénti indítás miatt, Juhász Péter és társai (45-49 évesek) fél tizenegy után pár perccel vetették bele magukat a habokba.

A célbaérkezés öröme, 4 óra 43 perc 6 másodperc versenyzés után

Mintegy száznegyvenen voltak, csak ebben a korcsoportban a vasemberek. Az úszás után (33 perc húsz másodperccel a startot követően), a negyvenedikként jött ki a vízből a hajdúszoboszlói sportoló. Gyors átöltözést követően, már a nyeregbe is pattantak a versenyzők.

A pesti alsó rakpart és a budai vár közötti útvonalat kétszer kellett megtenniük az extrém triatlonosoknak. Péter kerékpáros képességeit ismerve sejthető volt, hogy itt faragni fog hátrányából az élmezőnyhöz képest. Nem is volt kérdés: a legjobb időt bringázta a mezőnyben.

A futás az alsórakparton, egy öt egész három tized kilométeres pályán volt kijelölve. Ezt kellett négyszer lefutni. Péter 1 óra 40 perc 42 másodperc alatt teljesítette a penzumot.

A legjobb magyar lett korosztályában

Abszolút kategóriában a 160., a férfiak mezőnyében a 142., a korosztályában a 10. lett. De a magyar versenyzők 45-49 éves korcsoportjában nem volt nála gyorsabb versenyző.

A remek szervezésű versenyt, amelyen a forgalomtól elzárva teljesíthették a versenyt a résztvevők tehát kiváló eredménnyel, ezen a távon a legjobbjával zárta a hajdúszoboszlói vasember.

Magyarok eredményei a 45-49 évesek korosztályában (45 magyar teljesítő)