Ironman

2015. július 30.

Extrém teljesítmények Nagyatádról

Egyéniben egy hölgy és két férfi induló teljesítette a nagyatádi hosszútávú triatlon verseny követelményeit Hajdúszoboszlóról. Váltóban is voltak ketten, akik örülhettek a nap végén. Szép helyezések az ironman versenyről.

Már az is jutalom önmagában, ha valaki teljesíti a 3,8 kilométer úszást, a 180 kilométer kerékpározást és a maratoni futást külön-külön. Ha meg aztán egyben, akkor azért illik kalapot emelni a teljesítmények előtt.

És ha még azt is hozzátesszük, hogy a végelszámolásnál a helyezéseknél sem a végén kullognak a hajdúszoboszlóiak, akkor meg már végleg kifogyunk a dicséretekből.

Barbócz Anikó "IronLady" lett Nagyatádon (fotó: facebook)

Márpedig ez történt minden városunkból induló esetében a XXVI. Hosszútávú Triatlon Országos Bajnokságon, Nagyatádon. Nézzük sorra a teljesítményeket.

Barbócz Anikó a hölgyek hatvanöt főt felvonultató mezőnyében, az abszolút negyvenkettedikként ért célba, 14 óra 12 perc 37 másodperc versenyzés után. Saját korosztályában a tizenhét indulóból a kilencedik lett.

A Sörminátorok. Balról a negyedik Takács Csaba, jobbra mellette Takács Nándor.

A váltóban kettőszázötven csapat indult. A Sörminátorok fantázianevű hatfős egységben, két hajdúszoboszlói volt jelen. Takács Csaba a kerékpározásban és a futásban, míg fia Nándor a futásban vette ki a részét a csapatteljesítményben.

Nem is akárhogyan. A Sörminátorok kilenc és fél órán belül (részletes eredmények lentebb) teljesítették az extrém versenyt, ezzel az összes váltó közül, a negyedik helyen zártak.

Juhász Péter oklevele az ironmanről, a célfotóval

A férfiak ötszázötvenöt fős mezőnyében ketten indultak városunkból. Juhász Péter és Takács György is egymaga teljesítette mindhárom versenyszámot.

Takács „Vasmaci” Györgyöt megfogta a meleg, és a futása nem úgy sikerült, ahogy azt tervezte. Az öt órán felüli maratoninál jóval jobbat is tud ő. Egyszerűen most rossz napot fogott ki. De így is az abszolútban 210. lett. Korosztályában pedig negyvennegyedikként ért célba.

Juhász Péter most is elképesztő teljesítménnyel rukkolt elő. Az abszolút mezőnyben is előkelő huszonegyedik helyen ért célba. (A hivatalos eredménylistán már heyesen a 21., a fenti fotón még 22.-nek volt feltüntetve.)

Korosztályában (a 45-49 évesek között), az egy hónappal ezelőtti nagyváradi versenyhez hasonlóan, most is dobogóra állhatott. A díjkiosztásnál ezüstérmet kapott.