Erősember

2015. augusztus 19.

Utolsó erejükig küzdöttek

Négy versenyszámban, elképesztő méretű súlyokat mozgatott meg a hat résztvevő. A küzdelem az első helyért a végletekig kiélezett volt.

Az előzetes tervekkel ellentétesen, nem érkezett meg minden meghívott a IX. Magyarország Legerősebb Rendőre erősember versenyre. Azonban az a hat fő, aki részt vett az eseményen, teljes mértékben kiszolgálta a közönséget.

Az időjárásra nem lehetett panasz az elején. Már ami a hőséget illette. Annak ugyanis nyoma sem volt. Cserébe párás levegőt „kaptak” a versenyzők, ami szintén nem könnyítette meg a dolgukat. Az utolsó versenyszámig az eső is távolmaradt.

Elsőre a vikingnyomással küzdöttek meg

A hat bivalyerős rendőr a vikingnyomással kezdett. Nagy László kilencszer nyomta ki a 185 kilogrammos terhet. Varga Dániel következett, aki eggyel megdöntötte az első versenyző eredményét. Majd ugyanezzel a súllyal próbálkozott Majoros László is. Eredményesen, hiszen tizenhárom érvényes kísérlete volt.

Karcsák Attila a legnehezebb, vagyis a 215 kilogrammos súllyal próbálkozott ebben a számban. Ötször sikerült kitolnia az irdatlan súlyt, s ezzel az élre is állt. Itt ugyanis a nagyobb teher kinyomása számít, s nem a minél több ismétlés a kisebb súlyokkal.

Következett az előző év második helyezettje Bíró Sándor. A dabasi rendőr is a legnehezebb súllyal kísérletezett. Alaposan feladta a leckét hatszoros bajnokunknak Lukács Krisztiánnak, hiszen tízszer tolta ki a vikingsúlyt.

Krisztián azonban szereti a kihívásokat. Eggyel sikerült megdöntenie Bíró Sándor gyakorlatát, így az első szám után az örökös bajnok állt az élre.

A négyszáz kilóval is simán szaladtak

Némi tereprendezés után a második versenyszám következett. Ez pedig a lengősúly cipelése volt. A tizenöt méteres távon, háromszáz kilogrammal négy versenyző próbálkozott. Nagy Lászlónak és Majoros Árpádnak sikerült célba érnie. Előbbi 21,15 másodperc, utóbbi 24,65 másodperc alatt „szaladt” el a kerettel. Varga Dániel és Karcsák Attila a távon nem ért végig.

Az előző számban is egymással „meccselő” Bíró Sándor és Lukács Krisztián más dimenzióban versenyzett ezen a napon. Ők ketten a lengősúly cipelésnél a 400 kilogrammot választották. Mint azt a helyi műsorközlő Sárai István erőemelő bajnoktól hallhattuk, ez még nemzetközi szinten is elismerésre méltó próbálkozás.

Nos, a két versenyző nem csak próbálkozott. Bíró Sándor 14,96 másodperc alatt tette meg a tizenöt métert. Az addig vezető Nagy Lászlónál hat másodperccel gyorsabban. Azt már csak mellékesen említem újra, hogy plusz száz kilóval…

Lukács Krisztián is megtette, amit a közönség megkívánt tőle. Végigcipelte az elképesztő terhet. Igaz, neki a távhoz 23,6 másodperc kellett. Ezzel ebben a számban második lett. Összetettben döntetlenre állt a két „földönkívüli”.

A vegyes számban a gumikat cipeltek

Jött a leglátványosabb versenyszám. Egy kétszáz kilós gumikerettel kellett megtenni előbb a már jól ismert tizenöt métert. Utána egy háromszázötven kilós gumit kellett háromszor átforgatni, majd egy mindössze ötven kilós kisebb gumival újra elszaladni a célba tizenöt méteren.

A csata megint az élen álló két fiú között dőlt el. Lukács Krisztián ötödikként futott neki a feladatnak, a végelszámolásnál a második helyre volt elég az időeredménye (40,6 másodperc).

Bíró Sándor az utolsó volt a sorban, aki nekiveselkedett a számnak. Elképesztő sebességgel hajtotta végre a gyakorlatokat. Végül 38,72 másodperccel megnyerte a vegyes számot és az élre állt összetettben.

"Csupán" kétszer tíz kiló maradt a végére. Meg az idő elleni küzdelem.

A végére a kalapácstartás maradt. Mint Jézus a kereszten, úgy kellett oldaltartással minél tovább állni a kezekben egy-egy tíz kilós szerszámmal. Ezt párosan hajtották végre a fiúk.

Természetesen a végére maradt a két élen álló erősember. Varga Dániel Majoros Árpáddal volt párban. Utóbbi nyert jó nyolc másodpercet verve ellenfelére.

Karcsák Attila öt másodperccel kapott ki Nagy Lászlótól. De még így is jobban teljesített, mint az első páros.

Minden szem a nagy öreg és a fiatal titán párharcát kutatta. A harminckilenc éves Lukács Krisztián a huszonhárom éves Bíró Sándor ellen. Tartották rendületlenül a kalapácsokat a fiúk.

Egyikük sem akart veszíteni. Az utolsó leheletükig tartani akarták. Arra vártak, hogy a másik adja fel. Már minden színben pompázott az arca a két rendőrnek, az izmok elkezdtek savasodni.

Ötvenkilenc másodpercnél Bíró Sándor adta fel hamarabb. Lukács Krisztián hallva a közönség őrületes tapsát, még négy másodpercig bírta a társa után. Ő nyerte a kalapácstartást.

Így aztán két-két győzelem és szintén két-két második hely állt a két fiú neve mellett. Lukács Krisztián, aki korábban már hatszor nyert, lemondott a megosztott elsőségről Bíró Sándor javára.

A díjátadáson ezért a cselekedetéért megkapta a verseny Fair Play díját. Minden versenyző egy kerámia emléktárgyat és oklevelet vehetett át Gali Sándortól, a Hajdúszoboszló Rendőrkapitányság vezetőjétől.

A 2015-ben megrendezett Magyarország Legerősebb Rendőre verseny végső győztese tehát a dabasi rendőrség járőre, Bíró Sándor lett.

Elismerés járt még a segítőknek is. A Herkules SE tagjai a tereprendezés során szintén megküzdöttek a súlyokkal. Nélkülük nem sikerült volna olyan flottul ez a verseny.