Amerikai futball

2015. december 1.

Értékes tapasztalatok, de győzelmek nélkül

A Hajdúszoboszló Rhinos november utolsó vasárnapján, részt vett Miskolcon a III. MEAFC Aréna tornán. A hatcsapatos tornán rész sikereket ünnepelhettek játékosaink.

A rinocéroszok régóta készültek már erre a tornára. Tulajdonképpen azz őszi felkészülés célja volt ezen a tornán való szereplés. Az edzés látogatottság kis mértékben, de pozitív irányban változott, így a támadó csapatrész többet tudott együtt gyakorolni, a támadófal is összeszokottabbá vált.

Pályán a Rinocéroszok

Az előzetes elvárás az csoportmeccsek egyikét megnyerni, tehát legalább egy győzelem megszerzése volt. Ez a cél már előzetesen sem ígérkezett könnyű feladatnak, de a sorsolás után még inkább neccesnek tűnt.

Ugyanis a hat csapatos tornán, a Rhinos a „B” jelű csoportba került, ahol a Divízió II-es bajnok Debrecen Gladiators és a Divízió I-ben elődöntőig jutó Miskolc Renegades csapataival nézhetett farkasszemet.

Eközben a másik hármasban, az „A” csoportban, a házigazda MEAFC Lions mellett, a Divízió I-es bajnok Eger Heroes és a Jászberény Wolverines (Divízó II-es bajnokság 6. helyezettje) kapott helyet.

Touchdownig jutottak játékosaink...

Az alapszakaszban két mérkőzést játszott csapatunk. Az elsőn a Renegades ellen 21-7-es vereséget szenvedtek amerikai futballistáink. Itt a csapat irányítója, Németh Richárd szerzett egy futott touchdownt, majd a Gulyás Bálintnak osztott ki egy passzt a jutalompontért. A második mérkőzésen nem sikerült pontot szerezni. Sajnos, nagyon sima 23-0 arányban győzött a debreceni ellenfél.

Így aztán, mint csoport harmadik, az „A” csoport harmadikjával, a Wolverines-szel játszott a gárda az ötödik helyért. Itt szoros volt a meccs a második félidő közepéig.

A mieink szereztünk vezetést, méghozzá a védelmünk révén. Történt ugyanis, hogy Trembulyák Péter földre vitte az ellenfél irányítóját a saját célterületén belül, így szerezve safety-t, ami két pontot ér.

Ezután a Wolverines szerzett touchdownt. A következő támadásban Németh Richárd irányító futott touchdownt, majd az extra pontot is megfutotta, így 9-7-re módosítva az állást.

Az előnyt sajnos nem tudták megtartani Tóth Attiláék, mert a jászberényi ellenfél ismét fordítani tudott (9-14). Ezt követően a rinocéroszok jöhettek, de a következő támadásuknál, egy kétes játékvezetői döntés miatt, nem folytathatták a támadást, így nem tudtak egyenlíteni. A Jászberény viszont ismét pontokat szerzett, így állítva be a 21-9 es végeredményt.

Ami a többi mérkőzést illeti a tornán. A csoportok első két helyezettjei egymással keresztbe játszottak a döntőbe jutásért, amelyet a Gladiators vívott a Renegades csapatával. Itt látszik, hogy a későbbi döntősöket kapták játékosaink a sorsoláson.

A döntőt a Gladiators nyerte 14-13-as arányban, míg a bronz mérkőzést az Eger Heroes csapata nyerte a házigazda Lions ellen. A torna legértékesebb támadó játékosa (Offense MVP) Fenyvesi Csaba lett (Miskolc Lions), míg a legértékesebb védő címet (Defense MVP) Petrényi Norbert (Eger Heroes) vihette haza.