Amerikai futball

2015. május 11.

Sikeres rendezés és harmadik hely

A Hajdúszoboszló Rhinos amerikai focistái, szombaton rendezték meg első hazai aréna tornájukat. Nem csak szerveztek, pályára is léptek. A hazai közönség biztatásával a bronzig jutottak.

Kora délelőtt már készülődtek a rinocéroszok, hogy a tizenegy órás kezdetre minden a helyén legyen. A Sportház lelátóján kialakították a Sport Televízió amerikai focis közvetítéseinél rendszeresen szakkomenttáló Kovács Sándor helyét, aki ezúttal élőben közvetítette a pályán történteket a nap folyamán.

A torna kezdetén a csapatok és a "zebrák"

De a kezdésig helyére került a hangosítás, illetve az egész napot rögzítő kamerások is felállították gépeiket. Majd várták a vendégeket.

Meg is érkeztek a váci pandák, a salgótarjáni gazemberek és a gödöllői kalózok. A rögtönzött sorsolással eldőlt, hogy a hivatalos megnyitó után, a mieink kezdik meg a mérkőzések sorát a Vác Pandas csapatával.

A pandák (szürkében) és a rinocéroszok (kékben) kezdték a meccsek sorát

A kétszer tíz perces mérkőzéseken, az alapszakaszban minden csapat találkozott a többiekkel. A már említett Vác Pandas – Rhinos mérkőzésen kijött a rutintalanság csapatunk részéről. A pandák 14-0-ra lépték le a mieinket. Két toucdown és két jutalompont révén alakult ki a végeredmény.

A másik mérkőzésen a Gödöllő Pirates 13-0-ra nyert a Salgótarján Rascals ellen. Az első kör után eldőlt tehát, hogy ha döntőt akar játszani a Rhinos a nap végén, akkor nyerni kell mindkét további meccsen az alapszakaszban.

A harmadik meccsen a Vác Pandas újabb lépést tett a döntő felé, hiszen 8-2-re verték a kalózokat.

A kalózok (pirosban) és "gazemberek" (feketében) is gyűrték egymást rendesen

A Rhinos – Rascals mérkőzés pedig, meghozta az első rinocérosz sikereket. Túl azon, hogy két touchdownt szerzett csapatunk ezen az összecsapáson, sima 12-0-ra nyert a salgótarjániak ellen. Szűcs Zoltán szerezte az első, Pinczés Imre a második „hatpontost”.

Az alapszakasz helyezéseiről döntő kör következett. A Vác Pandasnak volt egyszerűbb dolga. A Salgótarján Rascals elfáradt a harmadik mérkőzésére. A 21-0-s végeredmény is erről tanúskodik.

De minket jobban érdekelt a Rhinos – Pirates összecsapás. A tét az volt, hogy aki nyer, az játszhat a váciakkal a döntőben. Sajnos a vezetést a gödöllőiek szerezték meg. Ráadásul egy jutalomponttal is bosszantották a mieinket (0-7).

De a rinocéroszok nem adták fel. Küzdöttek, aminek eredménye is lett. Sikerült bevinni egy touchdownt (gint Pinczés Imre volt eredményes), de a jutalompont nálunk elmaradt (6-7). Igaz, azzal sem lett volna meg a döntő, mert a kalózok egy ponttal jobban megverték a Rascals csapatát, és a pandáktól is kevesebbel kaptak ki, mint Tóth Attiláék.

A siker elmaradt, következhetett a kisdöntő. A Salgótarján utolsó erőtartalékait szedte elő. Nem akartak négy vereséggel elbúcsúzni Hajdúszoboszlótól. Ennek megfelelően gyűrték is egymást a csapatok. Az első tíz perc alatt, nem volt értékelhető pont, míg a második félidőben a Rascals megszerezte a vezetést. Szűcs Zoltán egy elkapott labdával – Németh Richárd passzolt pontosan – a mérkőzés vége előtt egyenlített. Így a hosszabbításban kellett dönteni a harmadik helyről.

A bronzmeccs végig kiélezett volt

A Salgótarján kezdte a támadást. A Rhinos azonban kivédekezte a vendégek négy kísérletét. A mieink támadása pedig eredményre vezetett. Pinczés Imrének sikerült begyötörni egy touchdownt, amivel a harmadik helyet megszerezték játékosaink.

Óriási örömtáncot jártak a csapatunk tagjai. De a pontszerzésnél hallható volt, hogy egymásra találtak a közönséggel is, hiszen a lelátó mieinknek szurkoló része, együtt ujjongott játékosainkkal.

A döntőben nem bízta a hosszabbításra a dolgot a két csapat. Megismétlődött az alapszakaszbeli eredmény. A Pandák az első félidőben jutottak 8-0-s előnyhöz, amelyet a végéig egy safetyvel, csak kozmetikázni tudott a kalózok gyülekezete (8-2).

A tornagyőztes Pandák

Az I. Hajdúszoboszló Spring Bowl sorrendje így alakult:

1. Vác Pandas

2. Gödöllő Pirates

3. Hajdúszoboszló Rhinos

4. Salgótarján Rascals.

A torna legértékesebb játékosának (MVP) a pandák játékosát, az egész torna alatt kitűnő játékot bemutató Machács Olivért választották. Ő kapta az ezért járó serleget is.

A hajdúszoboszlóiak nem csak a négy meccsen elért két sikerre és a harmadik helyre lehetnek büszkék. Remek kis tornát hoztak össze, amelyen a jövőben természetesen lehet még finomítani. Ismerve Kiss Laciék elszántságát, erre hamarosan újabb lehetőséget fognak biztosítani.

Addig örüljünk a mostani sikernek. Go Rhinos!